Yazı Detayı
30 Temmuz 2018 - Pazartesi 23:17
 
CHP'de 'truva atı' iddiası
Perde Arkası
adanademokrat@adanademokrat.com
 
 

Muhalefetin topladığı imzaları teslim etmesi için bugün son gündü.

CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce yanlısı parti grup, olağanüstü kurultay için yeterli imzayı topladıklarını açıkladı.

Genel merkez ise imzaların teslim edilmesi gerektiğini ve gereken incelemenin ardından işlemlerin yapılanacağını belirtti.

 

TRUVA ATI İDDİASI

Ankara kulislerinde kurultaya dönük bir “Truva atı operasyonu”ndan da söz ediliyor.

Kulislere yansıyan bilgilere göre; genel merkezin bazı CHP delegelerini, önce kurultay için imza vermeye yönelttiği, sonra bunlardan noter kanalıyla imzalarını geri çektiklerine dair tekrar imza aldığı iddia ediliyor. Bu rakamın 20 civarında olduğu ve muhalefetin bu isimleri bilmediği öne sürülüyor.

CHP’de İnce ekibi, bu tür bir gizli operasyona karşı imza sayısını gereken rakamın 20-30 üstüne taşımaya çalışıyor.

 

İMZALARINI ÇEKTİLER

CHP’ye yakın sosyal medya hesapları da imzalarını geri çeken bazı delegelerin Noter belgelerini paylaştı. Belgelerde olağanüstü kurultay için imza veren bazı delegelerin imzalarını geri çektikleri görülüyor.

 

'632 İMZA TOPLANDI' İDDİASI

CHP eski Milletvekili Barış Yarkadaş Yol Tv'de katıldığı programda toplanan imza sayısına ilişkin iddialarda bulundu. Yarkadaş açıklamasında, "632 delegenin ıslak imzalı mektubu toplanarak Muharrem İnce'nin Hoşdere'deki ofisine teslim edildi. Yaşar Tüzün, Gaye Usluer, Mehmet Siyam Kesimoğlu'ndan oluşan çağrı grubu bu 632 imzayı bugün tasnif etti ve 632 imzanın ellerinde olduğunu gördüler" dedi.

 
Etiketler: CHP'de, 'truva, atı', iddiası,
Yorumlar
Haber Yazılımı