Haber Detayı
19 Şubat 2019 - Salı 21:59
 
Ürünlerine öyle isimler verdi ki...
Adana'da kelle söğüş satan Alican Birbiri isimli girişimcinin ürünlerine verdiği tombul yanaklar, sürmeli gözler, tatlı diller ve akıl küpleri gibi isimler müşterinin dikkatini çekti. İlgiyi çekmeyi başaran Birbiri, şimdi siparişlere yetişemiyor.
Yaşam Haberi
Ürünlerine öyle isimler verdi ki...

 

Adana - Adana'da, 10 yıl doğal gaz ile ısıtma ve soğutma alanında faaliyet gösteren şirketini kapatıp, gıda sektörüne atılarak, kelle söğüş satmaya başlayan Alican Birbiri (39), ürünlerini tombul yanaklar, sürmeli gözler, tatlı diller ve akıl küpleri diye isimlendirince talebe yetişemez hale geldi. Birbiri, "Talep oldukça yoğun, gece ve hafta sonları da çalışmayı düşünüyorum" dedi.

 

 

ÜRÜNLERE VERDİĞİ İSİMLER MÜŞTERİNİN HOŞUNA GİTTİ

 

Alican Birbiri, 10 yıl doğal gaz ile ısıtma ve soğutma sektöründe faaliyet gösteren iş yerini kapattıktan sonra hayalini kurduğu gıda sektörüne yöneldi. Seyhanilçesindeki Kuruköprü Mahallesi'nde küçük bir dükkan açıp, kelle söğüş satmaya başladı. Birbiri, "Ürünlerin bulunduğu dolaba tombul yanaklar, sürmeli gözler, tatlı diller ve akıl küpleri şeklinde esprili tabelalar yerleştirdim, müşterilerin de hoşuna gitti. Söğüş dürümü 18 liraya, tereyağlı söğüş güveci 20 liraya satıyoruz. Talep nedeniyle yakında dana dilli tostumuz ve ayak paçamız menümüze girecek" dedi.

 

 

 

İSTEYENE SOĞUK, İSTEYENE GÜVEÇTE

 

Alican Birbiri, şunları söyledi:

"Adana gibi sakatatı çok seven bir şehirde söğüşçü açığı vardı. Kentte sadece birkaç kişi söğüş yapıyordu. İzmir'de bir süre vakit geçirdiğim için kelle söğüşçülüğünü seçtim. Talep oldukça yoğun olduğu için gece ve hafta sonları da çalışmayı düşünüyorum. Sakatatları iyice temizleyip, odun ateşinde kazanlarda pişirdikten sonra 1 gün dinlendirip servis ediyoruz. İsteyene soğuk dürüm yapıyoruz, ön yargılı olanlara da tereyağ ile güveçte servis ediyoruz."

 

Kaynak: Editör: EDİTÖR
Etiketler: Ürünlerine, öyle, isimler, verdi, ki...,
Yorumlar
Haber Yazılımı