Haber Detayı
18 Nisan 2018 - Çarşamba 14:02
 
Tekin: Hiçbir öğrenciyi istemedikleri okul türüne göndermeyeceğiz
Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin, hiçbir öğrenciyi istemediği okul türüne göndermeyeceklerini belirterek, “Öğrenciler aynı okul türünden beş tercih de yapabilir. İkamet adresi ve ortaokul bizim için ana kriter” dedi.
Gündem Haberi
Tekin: Hiçbir öğrenciyi istemedikleri okul türüne göndermeyeceğiz

Özel bir televizyon kanalında lise geçiş sistemini değerlendiren Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Müsteşarı Yusuf Tekin, adrese dayalı sistemle yerleştirilecek adaylar için tercih bölgelerinin haziran ayında açıklanacağını belirterek, hiçbir öğrenciyi istemediği okul türüne göndermeyeceklerini söyledi.

Adrese dayalı yerleştirme kılavuzunun 2 Haziran'da yapılacak sınavın ardından sonuçların açıklanmasıyla birlikte haziran ortasında açıklanacağını belirten Tekin, “bunun için çok tedirgin olmaya gerek yok. Bizim taahhüdümüz evinize en yakın okullar. Eve yakın ikinci, üçüncü, beşinci okula yerleştireceğimiz taahhüdümüz var. Hiçbir öğrenciyi istemediği okul türüne göndermeyeceğiz. Tercih edilen okul türüne göre yerleştirme yapılacak. Öğrenciler aynı okul türünden beş tercih de yapabilir. İkamet adresi ve ortaokul bizim için ana kriter” diye konuştu.

 

Kaynak: Editör: EDİTÖR
Etiketler: Tekin:, Hiçbir, öğrenciyi, istemedikleri, okul, türüne, göndermeyeceğiz,
Yorumlar
Haber Yazılımı