Haber Detayı
01 Haziran 2018 - Cuma 12:06
 
Tarla balıkçılığı, 5 bin kişiye 'iş' sağlayacak
Vali Mahmut Demirtaş, Adana'da kurulması planlanan tarla balıkçılığının, Türkiye ve dünyanın en büyük Balık ve Su Ürünleri İhtisas Organize Sanayi Bölgesi olacağını, 2 bini nitelikli istihdam olmak üzere 5 bin kişiye istihdam sağlayacağını, yaklaşık 1 milyar 500 milyon TL ticaret hacmi ve yaklaşık 200 milyon dolar ihracat hacmi yaratacağını dile getirdi.
Ekonomi Haberi
Tarla balıkçılığı, 5 bin kişiye 'iş' sağlayacak

Adana -  Vali Mahmut Demirtaş başkanlığında düzenlenen toplantıda, balıkçılık ve su ürünleri potansiyeli oldukça büyük olan Karataş İlçesi’nde yapılması planlanan 'Tarla Balıkçılığı' projesinin geldiği son aşama detaylarıyla ele alındı.
Vali Yardımcısı Murat Süzen, İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Muhammet Ali Tekin, Akdeniz Su Ürünleri ve Hayvansal Mamuller İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Ali Can Yamanyılmaz ile Proje Koordinatörü Can Kabaali’nin katıldığı toplantıda konuşan Vali Demirtaş,  projelerin tamamlanmasıyla, Tarla Balıkçılığı yöntemi sayesinde ekilemeyen arazilerde levrek, çupra ve karides yetiştirilebileceğini söyledi.
Vali Demirtaş proje hakkında bilgiler vererek, Adana’da kurulması planlanan Tarla Balıkçılığının Türkiye'nin ve Dünyanın en büyük Balık ve Su Ürünleri İhtisas Organize Sanayi Bölgesi olacağını, bölgede 2 bini nitelikli istihdam olmak üzere 5 bin kişiye istihdam sağlayacağını, yaklaşık 1 milyar 500 milyon TL ticaret hacmi ve yaklaşık 200 milyon dolar ihracat hacmi olacağını dile getirdi.
Vali Demirtaş, Karataş İlçesi Adalı Mahallesi'nde kurulacak olan Tarla Balıkçılığı’nın şimdiden Adana’ya ve ülkeye hayırlı uğurlu olmasını diledi. Toplantı karşılıklı görüş alış verişiyle sürdü.

Kaynak: Editör: EDİTÖR
Etiketler: Tarla, balıkçılığı,, 5, bin, kişiye, 'iş', sağlayacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı