Haber Detayı
29 Mayıs 2018 - Salı 11:52
 
Seyhan'ın iftar sofrası Pozantı'da kuruldu
Seyhan Belediyesi’nin geleneksel iftar sofrası bu kez de Pozantı'da kuruldu. Yaklaşık bin kişinin katıldığı iftarda konuşan Seyhan Beleriye Başkanı Zeydan Karalar, "Pozantı kurtuluşun merkezidir. Kurtuluş Savaşı’nın merkezidir. Bildiğiniz üzere Atatürk’ün talimatı ile Adana buruyu taşınır. Direnç yolları kurulur ve düşmanın aşağı inmesi engellenir. Bunun için Pozantı, Pozantılılar önemlidir" diye konuştu.
Yaşam Haberi
Seyhan'ın iftar sofrası Pozantı'da kuruldu

Adana - Seyhan Belediyesi iftar sofrası Adana’nın Pozantı ilçesinde kuruldu. 1000 kişilik iftar yemeğine Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar’da katıldı.

İftar öncesi bir konuşma yapan Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Pozantı’nın kurtuluş mücadelesinde önemli bir yeri olduğunu belirtti. Başkan Zeydan Karalar, “Pozantı benim ayrı önemsediğim üstünde çok durduğum güzide bir ilçemiz. Biz burada hizmet yapmaktan kaçınmadık. Park istediler park yaptık. Her mahalleye masa, sandalye ve çadır gönderdik. Camileri temizledik. Bundan önemlisi Pozantı kurtuluşun merkezidir. Kurtuluş Savaşı’nın merkezidir. Bildiğiniz üzere Atatürk’ün talimatı ile Adana buruyu taşınır. Direnç yolları kurulur ve düşmanın aşağı inmesi engellenir. Bunun için Pozantı, Pozantılılar önemlidir. Türkiye Cumhuriyeti’ni ve meclisini korumakta Pozantı’ya, Pozantılılara düşer.” Şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından yaklaşık 1000 kişi aynı anda orucunu açtı.

 

Kaynak: Editör: EDİTÖR
Etiketler: Seyhan'ın, iftar, sofrası, Pozantı'da, kuruldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı