Haber Detayı
17 Mayıs 2018 - Perşembe 11:09
 
Seyhan Belediyesi 50 bin kişiye yemek dağıtacak
Ramazan ayının gelmesi ile birlikte Seyhan Belediyesinin geleneksel iftar sofraları da kurulmaya başladı. Her gün farklı bir mahallede kurulacak iftar sofralarında toplam 50 bin kişiyle yemek verilmesi hedefleniyor.
Yaşam Haberi
Seyhan Belediyesi 50 bin kişiye yemek dağıtacak

ADANA- Seyhan Belediyesinin geleneksel iftar sofralarda kurulmaya başladı. Her gün farklı bir mahallede kurulacak iftar sofralarının ilki Yaşar Kemal Kültür Merkezi önünde kuruldu. Her gün farklı bir mahallede kurulacak olan iftar sofraları ile birlikte Çukurova Üniversitesi ve Fatih Yeniay Aşevi’nde de iftar saatlerinde sıcak yemek verilmeye devam edilecek. Toplamda 30 gün boyunca 50 bin kişiye sıcak yemek verilmiş olacak.

 

 İlk gün Yaşar Kemal Kültür Merkezi önünde 1000 kişiye yemek verilirken Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar’da iftara katılarak orucunu vatandaşlarla birlikte açtı. Birde konuşma yapan Başkan Zeydan Karalar,

 

Ramazan Ayının birlik beraberlik ayı olduğuna vurgu yaparak Gazze’de yaşanan katliama dikkat çekti. Dünyanın gözü önünde bir katliam yaşandığını söyleyen Başkan Karalar, “Barışın kardeşliğin huzurun ayı Ramazan hoş geldin. İsrail’in Filistin halkına yaptığı katliamı kınadık. Filistin’in her zaman yanındayız. İsrail’i ve ABD’yi kınıyoruz. Bu konuda devletimizin alacağı her kararın arkasındayız. Her zaman olduğu gibi mağdurların, acı çekenlerin yanındayız. Filistin halkı yalnız değildir. Hepinizin orucunu Allah kabul etisin” şeklinde konuştu.

Kaynak: Editör: EDİTÖR
Etiketler: Seyhan, Belediyesi, 50, bin, kişiye, yemek, dağıtacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı