Haber Detayı
04 Şubat 2019 - Pazartesi 00:53
 
Radife Hanım'dan o haberlere yalanlama
Usta oyuncu Aytaç Arman’ın yoğun bakıma alındığı haberine eşinden tepki geldi. Bir süredir kanser tedavisi gören Yeşilçam’ın ünlü ismi Aytaç Arman'ın yoğun bakımda olduğu iddia edilmişti. Aytaç Arman'ın eşi Radife Baltaoğlu sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada "Aytaç'ın yoğun bakımda olduğuyla ilgili haberler yalandır, lütfen itibar etmeyiniz. Tedavisi olumlu yönde devam etmektedir" ifadelerini kullandı.
Kültür - Sanat Haberi
Radife Hanım'dan o haberlere yalanlama

Adanalyıİstanbul - Usta oyuncu Aytaç Arman’ın yoğun bakıma alındığı haberine eşi Radife Baltaoğlu’ndan tepki geldi. Bir süredir İstanbul Onkoloji Hastanesi’nde kanser tedavisi gören ve tedavi süreci içerisinde bir süre hastanede kalması gereken Arman’ın yanında olan eşi, sanatçının yoğun bakımda olduğu haberleri için şunları söyledi: “Tedavi sürecinde çeşitli durumlar ortaya çıkabiliyor ama yoğun bakımlık bir durum asla yaşanmadı. Tedavi iyi gidiyor ve hastanedeyiz ancak haftaya eve çıkacağız. Bu süreç içerisinde kendisini hiç yormak istemiyoruz. Sağlık söz konusu olduğunda araştırılarak haber yapılması gerekmekte. Sabahtan bu yana sevenlerimiz panik halde arıyor. Kendisinin durumu iyi” dedi.

Radife Baltaoğlu eşinin durumuyla ilgili iddialara sosyal medya hesabı üzerinden de yanıt verdi.

 

Adanalı Aytaç Arman'ın kariyeri

 

22 Haziran 1949 tarihinde Adana'da doğmuştur. 

Gerçek adı Veysel İnce'dir. Adana'da Erkek Sanat Enstitüsü'nü bitirdi. 

1966 yılında Tarsus'ta bir boya fabrikasında işçi olarak çalışıp aynı anda Mimarlık ve Mühendislik fakültesinde okurken Ekstra Ekspres gazetesinin açtığı artist yarışmasında ikinci oldu. 

Aytaç Arman, 1971 yılındaSes Dergisinin açmış olduğu yarışmaya da katılır. Aynı yarışmadaTarık Akan birinci olurken, Aytaç Arman'da ikinci seçilir. Ardında sinema oyunculuğuna başladı. 1971 yılında Yılmaz Güney'in "baba" filminde oynadı. 

Aytaç Arman, 1974 yılındaSüreyya Duru'nun yönettiği, Perihan Savaş ile baş rolünü paylaştığı "Bedrana" adlı film; 11.Antalya Altın Portakal Film Yarışması'nda En iyi 2. Film" ödülü aldı. 1977 yılında baş rolünü Semra Özdamar'la paylaştığı; Süreyya Duru'nun yönettiği "Kara Çarşaflı Gelin" 14. Antalya Altın Portakal Film Yarışması'nda "En İyi Film" ödülü kazandı. 

1988 yılında Antalya Altın Portakal Film Yarışması'nda, başrolünü oynadığı,Ömer Kavur'un "Gece Yolculuğu" filmi "En İyi Film" ödülünü alırken, Aytaç Arman da "En İyi Erkek Oyuncu" ödülünü aldı. 

Aytaç Arman, rol aldığı bir çok sinema filminden başka bir çok dizide de oynamıştır. 

12 Eylül 1980 darbesinden sonra Sinema emekçileri deneği üyeliğinden 18 yılla yargılandı. Beraat etti. 

1985 yılında Necati Cumalı'nın hikayesinden senaryosunu Barış Pirhasan'ın yazdığı, yönetmenliğini Atıf Yılmaz'ın yaptığı "Adı Vasfiye" adlı filmde Müjde Arile başrolde oynadı. 

Çok sevdiği ve değer verdiği 1972 model mavi vosvos arabası vardır. 

2006 yılında sinema yazarı Burçak Evren, Aytaç Arman hakkında biyografi kitabını yazdı. 

Aytaç Arman, evlidir. Bir oğlu vardır.

 

.

 

 

Kaynak: Editör: EDİTÖR
Etiketler: Radife, Hanım'dan, o, haberlere, yalanlama,
Yorumlar
Haber Yazılımı