Haber Detayı
14 Mayıs 2018 - Pazartesi 18:47
 
Pusulalardaki sıralama belli oldu
24 Haziran'daki cumhurbaşkanı seçiminde Recep Tayyip Erdoğan, Muharrem İnce ve Selahattin Demirtaş, partilerin grup kararıyla; Meral Akşener, Temel Karamollaoğlu ve Doğu Perinçek de 100 bin imza ile aday oldu. Adayların oy pusulasındaki sıralaması da Yüksek Seçim Kurulu'nda (YSK) yapılan oylama ile belirlendi. İlk sırada Muharrem İnce olacak.
Gündem Haberi
Pusulalardaki sıralama belli oldu

Ankara - Yüksek Seçim Kurulu'nda (YSK), 24 Haziran'da yapılacak seçimde cumhurbaşkanı adaylarının birleşik oy pusulasındaki yerlerinin belirlenmesi için kura çekimi yapıldı.

 Buna göre adaylar oy pusulasında şu sıralama ile yer alacak:

 1- Muharrem İnce

 2- Meral Akşener

 3- Recep Tayyip Erdoğan

 4- Selahattin Demirtaş

 5- Temel Karamollaoğlu

 6- Doğu Perinçek

 

Oy pusulasında birinci sırada yer alacak İnce: Allah'ın takdiri

24 Haziran seçimlerinde oy pusulasının ilk sırasında yer alacak olan Muharrem İnce, 'Adaylık sıralamasında Allah'ın takdiri, birinci sırada Muharrem İnce çıktı' ifadelerini kullandı.
 
CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Konya'nın Ereğli ilçesindekri mitingin ardından Konya'ya geçerken Karapınar ilçesine uğradı.
Burada bir konuşma yapan İnce, ''Az önce Yüksek Seçim Kurulu'nda kura çekimi yapıldı. Adaylık sıralamasında Allah'ın takdiri, birinci sırada Muharrem İnce çıktı. Bunu bu sefer başaracağız hiç kuşkunuz olmasın. Türkiye'nin barışa, huzura, mutluluğa ihtiyacı var. Hiç kimseye tezek, pislik demeden, kavga etmeden, çocuklarımızı, geleceğimizi anlatacağız. Buğdayı anlatacağız, mazotu anlatacağız. Sorunları nasıl çözeceğimizi anlatacağız'' diye konuştu.
 
 
Kaynak: Editör: EDİTÖR
Etiketler: Pusulalardaki, sıralama, belli, oldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı