Haber Detayı
24 Nisan 2018 - Salı 17:59
 
Otoshow başladı
TÜYAP Adana 6. Çukurova Otoshow Fuarı ziyaretçilere kapılarını açtı. Düzenlenen açılış törenine Adana Valisi Mahmut Demirtaş, Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, Otomotiv Distribütörleri Deneği Genel Koordinatörü Hayri Erce, Adana Ticaret Borsası Başkanı Şahin Bilgiç, Adana Ticaret Odası Başkanı Atila Menevşe, Adana Sanayi Odası Başkanı Zeki Kıvanç, Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Nihat Sözütek, TÜYAP Anadolu Fuarları A.Ş. Genel Müdürü Cihat Alagöz, oda başkanları ve çok sayıda davetli katıldı.
Yaşam Haberi
Otoshow başladı

Adana - TÜYAP Adana 6. Çukurova Otoshow Fuarı ziyaretçilere kapılarını açtı.
Düzenlenen açılış törenine Adana Valisi Mahmut Demirtaş, Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, Otomotiv  Distribütörleri Deneği Genel Koordinatörü Hayri Erce, Adana Ticaret Borsası Başkanı Şahin Bilgiç, Adana Ticaret Odası Başkanı Atila Menevşe, Adana Sanayi Odası Başkanı Zeki Kıvanç, Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Nihat Sözütek, TÜYAP Anadolu Fuarları A.Ş. Genel Müdürü Cihat Alagöz, oda başkanları ve çok sayıda davetli katıldı.
Açılışta konuşan Vali Mahmut Demirtaş, bundan sonraki fuarda yerli otomobilleri sergileme imkanını heyacanla beklediklerini söyledi. Demirtaş, “Özellikle şunu söyleyeyim, fuar hakikaten Adana'ya çok yakışıyor, Adana bir fuar kenti. Sağolsun belediye başkanımızın, bu sektördeki iş adamlarımızın bu fuarın gelişmesinde ve büyümesinde ciddi anlamda katkıları var. İnşallah bu sektörü her yıl geleneksel hale getiririz” dedi.
Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü ise fuara ev sahipliği yapmanın memnuniyetini yaşadığını söyledi.

 


FUARLAR BÜYÜYOR, ADANA GELİŞİYOR


Adana’nın Fuarlarla anılan bir kent haline geldiğini belirten TÜYAP Anadolu Fuarları A.Ş. Genel Müdürü Cihat Alagöz ise, “2014 yılında fuarlarımızı toplamda 455 bin 11 kişi ziyaret ederken 2017 yılında fuarlarımızı 710 bin 831 ilgili ziyaret etti. Ziyaretçi sayımızda yüzde 56’lık bir artış yaşadık. Katılımcı sayımız yüzde 10 artarken fuarlarımız ise yüzde 8’lik bir büyüme kazandı. Yurt dışı alım heyetlerimiz ise yüzde 64’lük bir artış göstererek hem şehre hem fuar katılımcılarına hem de esnafımıza önemli kazançlar sağladı” dedi.
Lüks araçların görücüye çıktığı fuarda 43 bin Euro'luk fiyatıyla Harley Davidson motorsiklet büyük ilgi çekti. Ayrıca Çukurova ve Mersin Üniversitesi Mühendislik Fakülteleri öğrencileri kendi yaptıkları elektrikli araçları sergiye açtı. Mersin Üniversitesi Encülüs, Myrtys ve Regma adlı araçlarını ile fuara katılırken Çukurova Üniversitesi 2 farklı takım olarak 2 ayrı elektrikli aracını tanıttı. 6. Çukurova Otoshow Fuarı kapsamında 29 Nisan'da saat 13.00 ile 17.00 arasında Otofest düzenlenecek. Otofest kapsamında drift şov ve chooper gösterisi de yapılacak.

Kaynak: Editör: EDİTÖR
Etiketler: Otoshow, başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı