Haber Detayı
08 Mayıs 2018 - Salı 16:29
 
Kent Meydanı'na 'Vizyon' ödülü
İstanbul Yeni Arayışlar Girişimi Platformu Derneği (YAPDER), Seyhan Belediyesi'nin 'Kent Meydanı' projesini 'Vizyon' ödülüne layık gördü. Bu yıl 14'üncüsü gerçekleştirilecek olan ve işadamı, sanatçı, gazeteciler ile sivil toplum önderlerinden oluşan jüri, ödüle gerekçe olarak "Kentleri yaşanır kılan meydanlardır. Türkiye'de meydanların yok edildiği bir belediyecilik anlayışının tersine, Seyhan(da farklı bir kentleşme anlayışı ortaya çıktı. Adana'da 40 bin metrekarelik kent meydanı yaparak yeni bir vizyon ortaya koyan Seyhan Belediye Başkanına jürimiz ödül verilmesini kararlaştırdı" ifadelerini kullandı.
Yaşam Haberi
Kent Meydanı'na 'Vizyon' ödülü

Adana - Seyhan Belediyesi tarafından yapımına başlanan ve Başkan Zeydan Karalar'ın 'Seyhanımızın gözbebeği olacak' diye nitelendirdiği Kent Meydanı projesi İstanbul'da en prestijli ödüllerden birine değer görüldü.

Kısa adı YAPDER olan İstanbul Yeni Arayışlar Girişimi Platformu Derneği, 40 bin metrekarelik alanda yapımına devam edilen Kent Meydanı Projesi'ne 'Vizyon' ödülünü verdi. YAPDER tarafından her yıl geleneksel olarak gerçekleştirilen Kent ve Yaşam Ödülleri, bu yıl 14. kez görücüye çıkıyor. Önümüzdeki günlerde yapılacak ödül töreni öncesi, ödül sahipleri de kamuoyuna açıklandı. İşadamları, sanatçılar, gazeteciler ve sivil toplum önderlerinden oluşan juri, dağıtacağı ödülleri ve gerekçeli kararlarını kamouyuyla paylaştı. Seyhan Belediyesi Kent Meydanı Projesi'ni 'Vizyon' ödülüne layık gören jüri, gerekçeli karar açıklamasında "Kentleri yaşanır kılan meydanlardır. Türkiye'de meydanların yok edildiği bir belediyecilik anlayışının tersine, Seyhan'da farklı bir kentleşme anlayışı ortaya çıktı. Adana'da 40 bin metrekarelik kent meydanı yaparak yeni bir vizyon ortaya koyan Seyhan Belediye Başkanı Sayın Zeydan karalar'a jürimiz ödül verilmesini kararlaştırdı" ifadeleri kullanıldı.

Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar'ın YAPDER'in ödül törenine katılmak üzere İstanbul'a gideceği öğrenildi.

Yapımı hızla devam eden Kent Meydanı için CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun da katılacağı temel atma töreni planlanmış, ancak erken seçim kararı ve takvim sıkışıklığı nedeniyle bu tören ertelenmişti. Kılıçdaroğlu'nun da büyük önem verdiği proje için yakın zamanda Adana'ya geleceği ifade ediliyor.

 

 

 

Kaynak: Editör: EDİTÖR
Etiketler: Kent, Meydanı'na, 'Vizyon', ödülü,
Yorumlar
Haber Yazılımı