Haber Detayı
07 Nisan 2018 - Cumartesi 18:50
 
Karnaval coşkusu sürüyor
Adanalıların büyük ilgi gösterdiği Portakal Çiçeği Karnavalı'nın bugün gerçekleştirilen kostümlü kortejine onbinlerce insan katıldı. Karnaval heyecanının yaşandığı kentte, çok sayıda sergi, panel, konser ve kültürel etkinlikler gerçekleştirildi. Sokak gösterilerinde renkli görüntüler ortaya çıktı. Karnaval coşkusunu müzik ve dansla yaşayan vatandaşlar, gönüllerince eğlendi.
- Haberi
Karnaval coşkusu sürüyor

Adana'da bu yıl 6'ncısı gerçekleştirilen 'Nisan'da Adana'da- Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı' heyecanı devam ediyor.
Adanalıların büyük ilgi gösterdiği Portakal Çiçeği Karnavalı için kent merkezindeki ana bulvar ve meydanlara stantlar kuruldu. Karnaval heyecanının yaşandığı kentte, çok sayıda sergi, panel ve kültürel etkinlikler gerçekleştirildi. Sokak gösterilerinde renkli görüntüler ortaya çıktı. Karnaval coşkusunu müzik ve dansla yaşayan vatandaşlar, gönüllerince eğlendi. 

KORTEJDE İNSAN SELİ

Adana’da Nisan ayının 4’ünde başlayan ‘portakal çiçeği’ kokusunun, karnaval havasında gerçekleşmesi için başlatılan ve bu yıl 6.’sı düzenlenen Portakal Çiçeği Karnavalı’nın kortej yürüyüşü Merkez Park’tan start aldı. Çok sayıda okul, dernek ve sivil toplum kuruluşunun yanı sıra çevre illerden ve yurtdışından da katılımın olduğu yürüyüşte renkli görüntüler oluştu. Renkli kostümler giyen, yüzlerini rengarenk boyayan, portakal çiçeği temalı şapkalar takan katılımcılar, müzik eşliğinde dans etti.

Kortej yürüyüşüne katılamayan bazı Adanalılar ise balkonlarına çıkıp alkışlayarak karnaval heyecanına ortak oldu. Etkinliğe katılan binlerce kişi, Merkez Park’ın içerisinde resmi açılış töreninin yapılacağı alana kadar yaklaşık 1 kilometre yürüdü. 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Karnaval, coşkusu, sürüyor,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Karnaval coşkusu sürüyor
Karnaval coşkusu sürüyor
Karnaval coşkusu sürüyor
Karnaval coşkusu sürüyor
Yorumlar
Haber Yazılımı