Haber Detayı
18 Nisan 2018 - Çarşamba 12:41
 
İşadamı Ekrem Şenel öldürüldü
Adana'da tarım sektöründe faaliyet gösteren iş adamı Ekrem Şenel aracında uğradığı silahlı saldırıda hayatını kaybetti. Olayın ardından otomobille kaçan 2 şüpheli gözaltına alındı. Şenel'in bir süredir ekonomik sıkıntı içerisinde olduğu söyleniyor. 2015 yılında, Tarsus Ticaret Borsası Başkan Yardımcılığı da yapan Şenel, yaşadığı ekonomik sıkıntılar nedeniyle görevinden istifa etmişti.
Polis - Adliye Haberi
İşadamı Ekrem Şenel öldürüldü

Alınan bilgiye göre, iş adamı Ekrem Şenel, 33 EMV 84 plakalı otomobiliyle merkez Seyhan ilçesi Reşatbey Mahallesi Fuzuli Caddesi'ndeki bir hukuk bürosuna gitti.

Şenel aracında bulunduğu sırada bir kişinin tabancayla açtığı ateş sonucu yaralandı. Saldırgan ise başkasının kullandığı otomobille olay yerinden kaçtı.

Olay yerindeki ilk müdahalenin ardından hastaneye kaldırılan Şenel, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Polis ekipleri, iki şüpheliyi olay yerinin yaklaşık 2 kilometre uzağında kaçtıkları araçta yakaladı.

Araçta yapılan aramada bir tabanca ele geçirildi.

Şüpheliler sorgulanmak üzere emniyete götürüldü.

Şenel'in bir süredir ekonomik sıkıntı içerisinde olduğu söyleniyor. 2015 yılında, Tarsus Ticaret Borsası Başkan Yardımcılığı da yapan Şenel, yaşadığı ekonomik sıkıntılar nedeniyle görevinden istifa etmişti.

3 yıl önce tarsusonline.com haber portalına, firma olarak yaşadıkları ekonomik sıkıntıyı anlatan İşadamı Ekrem Şenel, “Firma olarak dimdik ayaktayız. Alacaklarımız ve mal varlığımız, piyasaya olan borçlarımızı rahatlıkla öder. Şeneller Tarım İşletmeleri olarak dimdik ayaktayız ve borçlarımızı en kısa süre içerisinde ödeyeceğiz” ifadelerini kullanmıştı.

 

İşte o haber:

 

Çukurova Bölgesinin tarım sektöründeki en büyük işletmelerin başında gelen ve Türkiye çapında yüksek işlem hacmi ile bilinen, ancak çeşitli nedenlerle 2014 yılının son döneminde yaşadığı finansal sorunlar nedeniyle sıkıntı yaşayan Şeneller Tarım İşletmeleri Sahibi Ekrem Şenel, “Firma olarak dimdik ayaktayız. Alacaklarımız ve mal varlığımız, piyasaya olan borçlarımızı rahatlıkla öder. Şeneller Tarım İşletmeleri olarak dimdik ayaktayız ve borçlarımızı en kısa süre içerisinde ödeyeceğiz” dedi.
 

Adana’daki iki firmanın yaklaşık 35 milyon TL dolayındaki alacaklarını ödemediklerini, bunun yanında da bir bankanın ticari ahlaka yakışmayacak şekilde finansal konuda kendilerine zorluk yarattığını belirten Ekrem Şenel, “Şeneller Tarım İşletmeleri, Tarsus ve Çukurova piyasasına her yıl milyonlarca TL para kazandıran köklü bir kuruluş. Fakat ne hikmetse 2014 yılı içerisinde piyasada bulunan yüklü miktardaki paramızı, dolandırma suretiyle alamamamız, bunun yanında da bir bankanın ticari ahlaka yakışmayacak şekilde finansal konuda bize zorluk çıkarması nedeniyle sıkıntıya girdik” diye konuştu.

 

Talepleri üzerine şirkete kayyum atandığını ve piyasaya olan borç ve alacaklarının netleştirildiğini kaydeden Ekrem Şenel, “Bugün itibariyle piyasaya 103 milyon TL borcumuz bulunuyor. Bunun yanında da 90 milyon TL. dolayında para ve gayrimenkulümüz bulunmaktadır. Tarım işletmemizin yaklaşık bin 500 dönüm kullanılabilir tarım arazisi ve diğer gayrimenkulleri de mevcut bu şartlarda piyasaya olan borçlarımızı rahatlıkla ödeyebilir durumdayız” şeklinde konuştu.

 

Yaşadıkları bu zor süreçte ne piyasadan, ne siyasilerden, ne de sivil toplum kuruluşların, maddiyatın dışında, manevi destek dahi alamamalarının kendilerini derinden yaraladığını söyleyen Şenel, “Biz, işletme olarak çiftçimize, üreticimize, insanımıza; kısacası kentimize her yıl milyonlarca TL para kazandırırken; bölgenin finansal açıdan güçlü kuruluşları arasında yer alırken, hiç beklenmedik anda bu sıkıntıları yaşar hale geldik. Bu süreçte bizleri içerisine düştüğümüz durum kadar, manevi olarak destek görememekte oldukça yaraladı. Piyasada dolaşan dedikodular, asparagas haberler de üzüntümüzü arttırdı. Şeneller Tarım İşletmeleri olarak dimdik ayakta olduğumuzu, en kısa süre içerisinde bu sorunlardan kurtulacağımızı söyleyebilirim” dedi.

 

Tarsus Ticaret Borsası Başkan Yardımcılığı görevinden de istifa ettiğini vurgulayan Ekrem Şenel, “Eğer ki biz Konya, İstanbul ve Ankara firması olsaydık, inanıyorum ki herkes sahip çıkardı. Tarsus firması olduğumuz için sanki kimse sahip çıkmadı! Bizim yaşadıklarımız dahi bu kentin ve kent insanının ne kadar sahipsiz olduğunun bir göstergesi” dedi

 

 

Kaynak: Editör: EDİTÖR
Etiketler: İşadamı, Ekrem, Şenel, öldürüldü,
Yorumlar
Haber Yazılımı