Haber Detayı
06 Nisan 2018 - Cuma 01:43
 
İş kazalarına 1 ayda 122 kurban
İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Meclisi bir rapor yayınladı. Raporda, tespit edildiği kadarıyla, Mart ayında en az 122 işçinin yaşamını yitirdiği belirtildi. Kayıtlara göre, Mart ayında Adana'da yaşanan iş kazalarında ise 4 işçi yaşamını yitirdi. Türkiye’de 2018 yılının ilk üç ayında en az 394 işçinin iş cinayetlerinde hayatını kaybettiği ifade edilirken, en çok iş cinayetinin; İstanbul, Konya, Çorum, Antalya, Bursa, İzmir, Manisa, Adana, Ankara, Bolu ve Diyarbakır’da yaşandığı aktarıldı.
Sağlık Haberi
İş kazalarına 1 ayda 122 kurban

İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Meclisi bir rapor yayınladı. Raporda, tespit edildiği kadarıyla, Mart ayında en az 122 işçinin yaşamını yitirdiği belirtildi. Yine Mart ayında Adana'da meydana gelen iş kazalarında ise 4 işçi yaşamını yitirdi.

Türkiye’de 2018 yılının ilk üç ayında en az 394 işçinin iş cinayetlerinde hayatını kaybettiği ifade edilirken, en çok iş cinayetinin; İstanbul, Konya, Çorum, Antalya, Bursa, İzmir, Manisa, Adana, Ankara, Bolu ve Diyarbakır’da yaşandığı aktarıldı.

İŞÇİLER SENDİKASIZ

Raporda, en fazla ölüm nedeninin yüksekten düşme olduğu belirtilirken, ölen işçilerin yalnızca 1’i (yüzde 0,8) sendikalı, 121 işçinin ise (yüzde 99,2) sendikasız olduğu ifade edildi.

"İşçi sağlığı temel bir insan hakkı olarak kabul edilmelidir" denilen raporda, çözümün, işyerinde başlayan ve ülkeye yayılan işçi mücadelesinde olduğu vurgulandı.

 

Odatv.com

Kaynak: Editör: EDİTÖR
Etiketler: İş, kazalarına, 1, ayda, 122, kurban,
Yorumlar
Haber Yazılımı