Haber Detayı
21 Mayıs 2018 - Pazartesi 01:14
 
İş adamı cinayetinde 'eşcinsel ilişki' iddiası
Adana'da 10 ay önce cinayete kurban giden iş adamını, aralarında ticari rekabet yaşanan Nizami K.'nin azmettirmesiyle eşcinsel ilişki yaşadığı iddia edilen Halil İ.'nin kadın kılığına girip öldürdüğü ortaya çıkmıştı. Cinayet zanlısı Halil İ.'nin ifadesinde, Niyazi K.'nın kendisini azmettirdiğini, onu çok sevdiği için cinayeti işlediğini söyledi. Niyazi K. ise, "Beni 'ilişkimizi eşine söylerim' diye tehdit etti, bu nedenle polise gidemedim. Ben en başından beri polise gelip her şeyi anlatmak istedim" dedi.
Polis - Adliye Haberi
İş adamı cinayetinde 'eşcinsel ilişki' iddiası

Adana - Olay, 22 Ağustos 2017 tarihinde Sarıçam ilçesi Bayramhacılı Mahallesi göl kenarında meydana geldi. Çevrede devriye atan polisler, göl kenarında park halinde bulunan araçların yanına giderek kimlik kontrolü yapmak istedi. Söz konusu araçlardan 01 KN 889 plakalı otomobile yaklaşan polis, sürücü mahallindeki kişinin hareketsiz halde yattığını fark etti. Polis ekiplerince olay yerine çağrılan sağlık ekipleri, yapılan incelemede şahsın bir gündür kayıp olan ve çatı işleri yapan iş adamı Kazım Fidancı (69) olduğunu ve öldüğünü belirledi. İş adamının olay yerine gelen yakınları sinir krizi geçirdi. Olaydan sonra kurulan özel faili meçhul ekibi, 350 güvenlik kamerasını inceleyerek Fidancı'nın otomobiline en son bir kadını aldığını belirledi. Kadını araştıran polis, zanlının kadın kılığına girmiş bir erkek olduğunu ve Kazım Fidancı'nın 20 yıl yanında çalışan Nizami K. ile ilişkisi olduğunu saptadı. Polis, bu ilişki ağını araştırdığında kadın kılığına giren Halil İ. olduğunu saptadı.

Yapılan bu saptamaların ardından polis, Nizami K.'nin 20 yıl Fidancı ile çatı işi yaptıktan sonra ayrı iş yeri açtığını ancak Fidancı'nın bütün işleri alması nedeniyle iflas ettiğini, bunu da ilişki yaşadıkları belirlenen Halil İ.'ye anlatarak onu öldürmesini istediğini ve plan yaptıklarını belirledi.

Kaynak: Editör: EDİTÖR
Etiketler: İş, adamı, cinayetinde, 'eşcinsel, ilişki', iddiası,
Yorumlar
Haber Yazılımı