İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Akkuyu'da Saklanan Gerçek
Akkuyu'da Saklanan Gerçek
Haber Detayı
28 Kasım 2017 - Salı 01:35
 
İrlandalı Boksör Tazminat Davası Açtı
Esnafın saldırısına uğrayan İrlandalı boksör Mohammed Fadeldabbous, tazminat davası açtı. Fadeldabbous, maddi ve manevi olarak zarara uğradığını savundu.
Polis - Adliye Haberi
İrlandalı Boksör Tazminat Davası Açtı

İstanbul’da esnafın saldırına uğrayan İrlandalı turist Mohammed Fadeldabbous, hapis cezası verilen Şenol Palan hakkında tazminat davası açtı. Fadeldabbous, 101 bin liralık tazminat talep etti.

2015 yılında İstanbul’a gelen İrlandalı boksör Mohammed Fadeldabbous; Aksaray’da, su şişelerini düşürdüğü gerekçesiyle esnafların saldırısına uğradı. Esnafların sopa ve sandalyelerle vurduğu Fadeldabbous, kolu kırıldı. Olay ilgili davada Fadeldabbous için “meşru müdafaa” gerekçesiyle beraat kararı verilirken, Şenol Palan’a 3 yıl 6 ay 5 gün hapis cezası verildi.

 

Habertürk’ten Hayati Arıgan’ın haberine göre, Fadeldabbous avukatı Gökhan Cindemir aracılığıyla İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi’nde tazminat davası açtı.

Dava dilekçesinde Mohammed Fadeldabbous’un vücudunda basit tıbbi tedavi ile giderilmez kemik kırığının meydana geldiği belirtildi. Şenol Palan’ın mahkum edildiği hatırlatılan dilekçede, “Davalının saldırıyı organize eden ve başlatan şahıs olarak ceza mahkemesince tespit edilmesi ve hapis cezasıyla cezalandırılması davalının, müvekkilin uğradığı zarara ilişkin ağır kusurlu olduğunu göstermektedir” denildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: İrlandalı, Boksör, Tazminat, Davası, Açtı,
Yorumlar
Haber Yazılımı