Haber Detayı
07 Haziran 2018 - Perşembe 01:00
 
İnce, sosyal medyada ilk sıraya yükseldi
24 Haziran seçimlerine kısa bir süre kalırken, Medya Takip Merkezi (MTM) tarafından her hafta düzenli olarak sosyal medya üzerinde yapılan araştırma sonuçlarına göre Cumhurbaşkanı adayları arasında öne çıkan isim geçen hafta ilk kez değişti. CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, geçtiğimiz haftalarda 2. sırada yer alırken, bu hafta 1.373.247 ileti ile 1. sırada yer aldı. Erdoğan'dan bahsedilen sosyal medya paylaşım adedi ise 1.325.550 oldu.
Siyaset Haberi
İnce, sosyal medyada ilk sıraya yükseldi

24 Haziran seçimlerine kısa bir süre kalırken, Medya Takip Merkezi (MTM) tarafından her hafta düzenli olarak sosyal medya üzerinde yapılan araştırma sonuçlarına göre Cumhurbaşkanı adayları arasında öne çıkan isim geçen hafta ilk kez değişti.

MTM'nin sosyal medya ölçümleme servisi aracılığıyla son bir haftada sosyal medya üzerinde yaptığı araştırma sonucuna göre Cumhurbaşkanı adaylarının son 1 haftadaki sosyal medya yansımaları ölçüldü.

 

 

MUHARREM İNCE BİRİNCİ SIRADA

CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, geçtiğimiz haftalarda 2. sırada yer alırken, bu hafta 1.373.247 ileti ile 1. sırada yer aldı. İnce'nin; Habertürk'te Nagihan Alçı ile diyalogları, farklı illerdeki mitingleri, seçim vaadleri sosyal medyada konuşulan konular arasında yer aldı.

 

 

ERDOĞAN'IN VERİLERİ 1 MİLYONUN ÜSTÜNDE

Cumhur ittifakının cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan'ın bu haftaki sosyal medya yansımaları, geçen haftaya oranla arttı. Erdoğan'dan bahsedilen sosyal medya paylaşım adedi 1.325.550 oldu.

Diğer partilerin cumhurbaşkanı adaylarının sosyal medyada yansımalarında da değişiklik var.

 

 

AKŞENER YÜKSELİŞTE

Mitingler ve çeşitli açıklamalarının yanısıra, Antep'te çöp kamyonu ile engellenmesi ile ilgili de sosyal medya gündeminde yer alan Meral Akşener, bu hafta 358.872 adet paylaşıma konu oldu.

Temel Karamollaoğlu'nun verileri bu hafta azalsa da geçen haftaki listeye göre, bir üst sıraya yerleşti. Karamollaoğlu'nun bu haftaki sosyal medya yansıması 167.457 adet oldu.

Seçim çalışmalarını cezaevinden sürdüren Selahattin Demirtaş, 150.107 adet iletiye konu edildi.

Bu haftaki sıralamada da yerini koruyan Doğu Perinçek'den 53.956 adet sosyal medya paylaşımında bahsedildi.

MTM'nin Mayıs ayının son haftasında gerçekleştirdiği araştırmada Erdoğan birinci, İnce ikinci, Akşaner üçüncü, Karamollaoğlu dördüncü, Demirtaş beşinçi, Perinçek ise altıncı sırada yer alıyordu.

Kaynak: (birgun.net) - Birgün Gazetesi Editör: EDİTÖR
Etiketler: İnce,, sosyal, medyada, ilk, sıraya, yükseldi,
Yorumlar
Haber Yazılımı