Haber Detayı
22 Mayıs 2018 - Salı 08:39
 
İnce'nin Adana mitingi hala konuşuluyor
Adana, hafta sonu tarihin en kalabalık mitinglerinden birine sahne oldu. Cumhuriyet Halk Partisi’nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce’nin mitingine yaklaşık 100 bin kişinin katıldığı dile getiriliyor. Televizyon kanallarının yayınlamaktan çekindiği mitingin kalabalık olmasında kuşkusuz en büyük faktörlerden biride CHP’li Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar oldu. Kapı kapı dolaşıp Adanalıları mitinge davet eden Karalar böylelikle Adana tarihinin en kalabalık ikinci mitinginin gerçekleşmesini sağladı.
Siyaset Haberi
İnce'nin Adana mitingi hala konuşuluyor

Adana - Adana'nın saygın gazetelerinden Çukurova Press, Adana'daki Muharrem İnce mitinginin ardından bir analiz-haber yayınladı. İşte o haber:

Adana hafta sonu tarihin en kalabalık mitinglerinden birine sahne oldu. Cumhuriyet Halk Partisi’nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce’nin mitingine 100 bin kişi katıldı.

KAPI KAPI DOLAŞIP ADANALILAR’I MİTİNGE DAVET ETTİ

Televizyon kanallarının yayınlamaktan çekindiği mitingin kalabalık olmasında kuşkusuz en büyük faktörlerden biride CHP’li Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar oldu. Kapı kapı dolaşıp Adanalıları mitinge davet eden Karalar böylelikle Adana tarihinin en kalabalık ikinci mitinginin gerçekleşmesini sağladı.

EN BÜYÜĞÜNÜN ALTINDA YİNE KARALAR’IN İMZASI VARDI

20 Mayıs Pazar günü Adana’da Uğur Mumcu meydanına insanlar adeta sel olup akarken. Mitingin baş aktörlerinden Zeydan Karalar, 2. kez tarihin en büyük mitinglerinden birine imza atmış oldu. Zeydan Karalar, 2011 yılında il başkanlığı döneminde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu mitinginde alana 100 bin kişi toplayarak rekor kırmıştı.

İNCE’DEN TEŞEKKÜR

Adana’dan ayrılışı sırasında mitingin kalabalık olmasından dolayı memnuniyetini dile getirdiği öğrenilen Muharrem İnce, Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar’a CHP il başkanına, il örgütüne ve emeği geçenlere teşekkür etti. Muharrem İnce’nin “20 yerde miting yaptık. Bunların arasında en görkemlisi ve kalabalığı Adana mitingi oldu. Ben sizlere çok teşekkür etmek istiyorum” şeklinde konuştu.

 

Çukurova Press

Kaynak: Editör: EDİTÖR
Etiketler: İnce'nin, Adana, mitingi, hala, konuşuluyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı