Haber Detayı
03 Nisan 2018 - Salı 16:50
 
'İmece' çağrısına yüzlerce kişi geldi
Seyhan'a bağlı 4 köyün ortak kullanımında olan bir türbe, 'imece' çağrısıyla yüzlerce kişi tarafından kısa sürede onarıldı. Mürseloğlu, Durmuşlu, Dervişli, Karayusuflu mahallesi sakinleri Seyhan Nehri kıyısında bulunan Abdülrezzak Türbesi için yapılan çağrıya yüzlerce kişi katıldı. Ortak yapılan çalışma sonrasında türbe yepyeni bir görünüme kavuşurken, türbenin çevresi de ziyaretçilerin piknik yapabileceği mesire alanı haline getirildi.
Yaşam Haberi
'İmece' çağrısına yüzlerce kişi geldi

Seyhan'a bağlı 4 mahallenin orta noktasında bulunan harabe durumdaki türbe yüzlerce köylünün gönüllü olarak çalıştığı imece usulü ile yepyeni bir görünüme kavuştu.
Birbirlerine komşu olan Mürseloğlu, Durmuşlu, Dervişli, Karayusuflu mahallesi sakinleri Seyhan Nehri kıyısında bulunan Abdülrezzak Türbesi'nin yenilenmesi ve çevre düzenlemesinin yapılması için hayırsever Mehmet Güven'den yardım istedi. Gerekli tüm malzemelerin temini ile köylere çağrı yapıldı. Kısa süre içinde çevre köy sakinlerinin de desteği ile inşaatta yüzlerce kişi bir arada gönüllü olarak çalışmaya başladı. Bakımsız küçük bir kulübe şeklinde olan türbe yerine, yeni bir bina yapılırken, çevresinde ise ziyaretçilerin piknik yapabilecekleri güzel bir mesire alanı haline getirildi.

Kaynak: Editör: EDİTÖR
Etiketler: 'İmece', çağrısına, yüzlerce, kişi, geldi,
Yorumlar
Haber Yazılımı