Haber Detayı
10 Mart 2019 - Pazar 19:40
 
Hüseyin Sözlü'ye 'metro' şoku
Adana Büyükşehir Belediyesi'nin 'sırtındaki en büyük kanbur' olan hafif raylı sistemin Ulaştırma Bakanlığı'na devredilmesi konusu bir başka bahara kaldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, 6 Mart'ta sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada "Adanamızın en önemli sorunu metronun yapılandırılması ve devam etmesi ile ilgili müjdesi, Sn. Çumhurbaşkanımız tarafından kıymetli Adanalılara verilecektir" ifadelerini kullanmıştı.
Siyaset Haberi
Hüseyin Sözlü'ye 'metro' şoku

Adana - Adana Büyükşehir Belediyesi'nin 'sırtındaki en büyük kanbur' olan hafif raylı sistemin Ulaştırma Bakanlığı'na devredilmesi konusu bir başka bahara kaldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, 6 Mart'ta sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada "Adanamızın en önemli sorunu metronun yapılandırılması ve devam etmesi ile ilgili müjdesi, Sn. Çumhurbaşkanımız tarafından kıymetli Adanalılara verilecektir" ifadelerini kullanmıştı. 

 

 

Mitingde  İlk olarak kürsüye gelen Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan yaptığı konuşmada Metro’nun devri konusuna değinmedi.

Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ise mitingde, Adana’ya yapılan hizmetlerle alakalı konuşmasında Metroya değindi.  Erdoğan, Yeni stadın bu yıl içinde açılacağını,  Eski stadın yerinin Millet Bahçesi olacağını belirten Erdoğan Adana’da 2İmar Barışından şu ana kadar 210 bin kşinin yararlandığını söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ise Metronun Bakanlığa devrinden bahsetmezken tam olarak şu ifadeleri kullandı;

“Adana Metrosunın ilk kısmı tamamlanmıştı. Ancak bu metro Adana için yetersiz kalıyor.  Hem mevcut hattın iyileştirilmesine hem de uzatılmasına ihtiyaç var. İnşallah önümüzdeki dönemde  bu meseleyi de gündemimize alacağız.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan bu söylem dışında Metro konusuna değinmezken Adana'ya yapılan diğer hizmetleri anlattı. Böylece Adana Metrosunun Bakanlığa devri konusu da Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın söylemiyle başka bir bahara kalmış oldu.

Kaynak: Editör: EDİTÖR
Etiketler: Hüseyin, Sözlü'ye, 'metro', şoku,
Yorumlar
Haber Yazılımı