Haber Detayı
13 Nisan 2019 - Cumartesi 04:45
 
Genel Sekreter Halisçelik, Küreksiz ise ASKİ Genel Müdürü oldu
Mazbatasını alarak göreve başlayan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, kuruma iki önemli atama yaptı. Ankara'da Maliye Bakanlığı Hazine Başkontrolörü olarak görev yapan Dr. Ergül Halisçelik Büyükşehir Belediyesi'nin yeni Genel Sekreteri oldu. ASKİ Genel Müdürlüğü'ne ise daha önce de bu kurumda aynı görevi yerine getirmiş olan Kadir Küreksiz atandı. Kadir Küreksiz, Aytaç Durak döneminde de ASKİ Genel Müdürü olarak görev yapmıştı.
Gündem Haberi
Genel Sekreter Halisçelik, Küreksiz ise ASKİ Genel Müdürü oldu

Adana - Mazbatasını alarak göreve başlayan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, kuruma iki önemli atama yaptı. Ankara'da Maliye Bakanlığı Hazine Başkontrolörü olarak görev yapan Dr. Ergül Halisçelik Büyükşehir Belediyesi'nin yeni Genel Sekreteri oldu. ASKİ Genel Müdürlüğü'ne ise daha önce de bu kurumda aynı görevi yerine getirmiş olan Kadir Küreksiz atandı. Kadir Küreksiz, Aytaç Durak döneminde de ASKİ Genel Müdürü olarak görev yapmıştı.

 

Halisçelik kimdir?

 

1973 yılında Adana’da doğan, Adana Sakıp Sabancı İlköğretim Okulu ve Karşıyaka (Atatürk) Lisesini bitiren, 1996 yılında Çukurova Üniversitesi İİBF İktisat (İngilizce) Bölümünden birincilikle mezun olan Ergül Halisçelik, mezuniyeti müteakip aynı üniversitede Ekonomi Yüksek Lisansı eğitimine devam ederken Ekonomi Politikası Ana Bilim Dalı’nda Araştırma Görevlisi olarak görev almıştır.


Adana’nın çeşitli spor kulüplerinde lisanslı olarak futbol oynamış, farklı kategorilerde gol kralı olmuş ve takım kaptanlıkları yapmıştır.
1997 yılında açılan Stajyer Hazine Kontrolörlüğü sınavını kazanarak göreve başladığı Hazine Kontrolörleri Kurulu’nda, müşterek kararname ile, 2001 yılında Hazine Kontrolörü 2008 yılında ise Hazine Başkontrolörü olarak atanmıştır.


Ocak-Nisan 2002’de, The Institute of Chartered Accountants of Scotland’da Uluslararası Denetim ve Muhasebe Standartları ve iş başı tecrübesiyle denetçi eğitimleri almıştır. Ayrıca gerek yurt içinde gerekse yurt dışında iç denetim, Avrupa Birliği düzenlemeleri, risk yönetimi, Katılım Öncesi Mali Yardımların Denetimi, bağımsız denetim, proje yönetimi, uluslararası fon sağlayıcı kuruluşlar (EU, IMF, UN ve Dünya Bankası) ve diğer mesleki konularda eğitimlere katılmıştır.

 

Kadir Küreksiz kimdir?

 

Bürokrat deneyimi geçmişe dayanan Kadir Küreksiz, yıllarca TEDAŞ Adana'da üst düzey yöneticilik görevinde bulunmuş ve başarıları nedeniyle de kurumda en üst makam olan Genel Müdürlük görevine kadar yükselmiştir. Aytaç Durak döneminde de yıllarca ASKİ'nin Genel Müdürü olarak görev yapan Küreksiz, Zeydan Karalar tarafından yeniden ASKİ Genel Müdürü olarak atanmıştır.

 

 

Kaynak: Editör: EDİTÖR
Etiketler: Genel, Sekreter, Halisçelik,, Küreksiz, ise, ASKİ, Genel, Müdürü, oldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı