Haber Detayı
04 Mart 2019 - Pazartesi 02:50
 
EYT'liler seslerini duyurmaya çalışıyor
Kamuoyunda 'Emeklilikte Yaşa Takılanlar' olarak bilinen EYT'liler, seçim çalışmalarına ve mitinglere katılarak taşıdıkları pankartlarla seslerini duyurmaya çalışıyor. 1999 yılında çıkarılan 4447 sayılı yasanın geriye doğru işletilmesiyle oluşan mağduriyet sonucu hak ettikleri dönemde emekli olamayan EYT'liler, katıldıkları kalabalık seçim çalışmalarında yurttaşlara da EYT'lilerin durumuyla ilgili bilgi verip destek arıyorlar.
Çalışma Yaşamı Haberi
EYT'liler seslerini duyurmaya çalışıyor

Adana - Kamuoyunda 'Emeklilikte Yaşa Takılanlar' olarak bilinen EYT'liler, seçim çalışmalarına ve mitinglere katılarak taşıdıkları pankartlarla seslerini duyurmaya çalışıyor. 

Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (EYTSYDD) Adana Şube Yöneticisi Ali Ulutaş ve beraberindeki EYT'li bir grup, seçim çalışmaları ve mitinglerde yurttaşlara yaşadıkları mağduriyeti anlatıyor. Cumhur İttifakı'nı oluşturan Ak Parti ve MHP'nin EYT mağduriyetinin ortadan kaldırılmasına yönelik ayrı ayrı söz verdiğini hatırlatan Ulutaş, "Ancak aradan geçen zamana rağmen mağduriyetimizin giderilmesine yönelik somut bir adım atılmadı. Üstelik muhalefet partilerinin sorunun çözümüne yönelik Meclis'e verdikleri kanun teklifleri de Ak Parti ve MHP oylarıyla reddedildi. Sayımız çok kalabalık. 1999 yılında çıkarılan 4447 sayılı yasa, yaşları 52 ile 46 arasında değişen yüzbirlerce kişiyi mağdur etti. Çünkü bu yasa maalesef yürürlülük tarihinden geriye doğru işletildi ve evrensel hukuk ayaklar altına alındı. Bizler de hakkımızı alabilmek için meydan meydan dolaşıp mağduriyetimizin nedenlerini halkımıza da anlatmak durumunda kaldık" diye konuştu.

EYT'lilerin sorunlarının çözümüne yönelik verdikleri destek nedeniyle CHP Adana milletvekilleri Müzeyyen Şevkin, Ayhan Barut, Orhan Sümer ve Burhanettin Bulut ile İyi Parti Adana Milletvekili İsmail Koncuk, Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, CHP Seyhan Belediye Başkan Adayı Akif Kemal Akay ve CHP Yüreğir Belediye Başkanı Kamuran Karaca'ya teşekkür eden Ulutaş, "Eninde sonunda hakkımız olanı alacağız. EYT'lilerin sorunlarına hangi siyasi ya da siyasi parti çözüm getirecekse onların arkasından yürüyeceğiz" dedi.

Kaynak: Editör: EDİTÖR
Etiketler: EYT'liler, seslerini, duyurmaya, çalışıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı