Haber Detayı
25 Mayıs 2018 - Cuma 05:35
 
CHP'li gençlerden ailelere destek
Aladağ Yurt faciasıyla ilgili 6. duruşma da yapıldı. Kozan'da yapılan duruşmaya Adana Baro Başkanı Veli Küçük ve STK temsilcileriyle birlikte CHP'li gençler de katıldı. Yangında çocuklarını kaybeden ailelere destek veren CHP'li gençler, ellerinde dövizlerle 'adalet' istediler.
Yaşam Haberi
CHP'li gençlerden ailelere destek

Kozan - Adana’nın Aladağ ilçesinde 29 Kasım 2016’da Süleymancılar cemaatine ait kaçak bir yurtta çıkan ve 11 kız çocuğunun ölümüne, 16 çocuğun yaralanmasına yol açan yangın ile ilgili davanın 6. duruşması Kozan Ticaret Odası Salonunda görüldü.

Duruşma öncesi Baro Başkanı Av. Veli Küçük, yangın faciasında çocuklarını kaybeden Aladağ’lı ailelerle birlikte açıklamalarda bulundu.

Aladağ yurt yangın faciasının basit bir yangın davası olmadığını belirterek, “Bunun adı ‘cinayet’tir. Yoksulluğun istismarıdır. İnsanımızı ve çoçuklarımızı  cemaatlerin kendi düşüncelerine uygun bireyler yetiştirme sakat bakış açısına izin vermeyeceğiz. Kozan’da, ailelerle faciadan bugüne kadar dayanışma halindeyiz, yargılama sürecini tüm sorumlular hak ettikleri gerçek cezayı alana dek takip edeceğiz.” dedi.

Duruşmaya Adana Baro Başkanı Av. Veli Küçük, Adana Barosu Çocuk Hakları Komisyonu Koordinatör Yönetim Kurulu Üyesi Av. Nevzat Elçi, Aydın Barosundan Av. Bekir Gümüş, İzmir Barosundan Av. Bedriye  Kurtuluş Türk, Bursa Barosundan Av. Gamze İpek Ateşli, Adana Barosundan Av. Bülent Maraklı, Av. Salim İnce ile Diyarbakır Barosundan avukatlar katıldılar.

 

CHP'Lİ GENÇLER DE ORADAYDI

Duruşmada mağdur ailelerine bir destek de CHP'li gençlerden geldi. CHP İl Gençlik Kolu Başkanı Güven Özdemir, Çukurova Gençlik Kolu Başkanı Hüseyin Tarkan, CHP Seyhan Gençlik Kolu yöneticileri ile çok sayıda partili genç duruşma öncesi hazır bulundu. Ellerinde dövizlerle 'adalet' isteyen CHP'li gençler, adil yargılamanın bir an önce yapılarak hak edenlere gerekli cezaların verilmesini talep ettiler. CHP'li Gençler adına CHP İl Gençlik Kolu Başkanı Güven Özdemir bir basın açıklaması yaptı.

Kaynak: Editör: EDİTÖR
Etiketler: CHP'li, gençlerden, ailelere, destek,
Yorumlar
Haber Yazılımı