Haber Detayı
16 Nisan 2018 - Pazartesi 19:16
 
CHP'li Aydoğan'a son görev
Yakalandığı amansız hastalıktan kurtulamayarak yaşama veda eden CHP'li Belediye Meclis Üyesi Av. Ali Aydoğan gözyaşları arasında toprağa verildi. Aydoğan için önce Adliye, sonra da Seyhan Belediyesi önünde tören düzenlendi. Aydoğan, yoğun katılımın olduğu törenin ardından Küçükoba Mezarlığı'nda sonsuzluğa uğurlandı.
Gündem Haberi
CHP'li Aydoğan'a son görev

Adana'da yaşamını yitiren CHP'li Seyhan Belediyesi Meclis Üyesi Ali Aydoğan, son yolculuğuna düzenlenen törenle uğurlandı. 
Aynı zamanda avukat olan 1 çocuk babası 60 yaşındaki Ali Aydoğan için ilk olarak Adana Adliyesi'nde cenaze töreni düzenlendi. Bir süredir mücadele ettiği amansız hastalığa yenik düşen Aydoğan için düzenlenen törene, CHP Adana İl Başkanı Ayhan Barut, Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Çukurova Belediyesi Başkanı Soner Çetin, Adana Barosu Başkanı Veli Küçük ile çok sayıda avukat, partili ve sevenleri katıldı. Duygusal anların yaşandığı törende konuşan Veli Küçük, Ali Aydoğan'ı asla unutmayacaklarını söyledi.

İkinci tören ise Seyhan Belediyesi önünde düzenlendi. 

Törende konuşan merhum Ali Aydoğan’ın kardeşi Sefa Aydoğan zor bir konuşma yaptığını ve kardeşi ile 30 yıl aynı mesleği birlikte yaptıklarını söyledi. Aydoğan, bildiği doğruları söylemekten asla vazgeçmeyen bir insanı kaybettiklerini kaydetti.

Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar’da, Ali Aydoğan ile uzun yıllar birlikte mücadele ettiklerinin altını çizerek herkesin siyasetten kaçtığı dönemlerde Aydoğan’ın İnsan Hakları Derneği başkanlığı yaptığını söyledi. Düşüncelerini söylemekten çekinmeyen bir insanı kaybettiklerini belirten Başkan Karalar, onu kaybetmenin üzüntüsünü yaşadıklarını kaydetti.

Aydoğan, yoğun katılımın olduğu törenin ardından Küçükoba Mezarlığı'nda sonsuzluğa uğurlandı.

Kaynak: Editör: EDİTÖR
Etiketler: CHP'li, Aydoğan'a, son, görev,
Yorumlar
Haber Yazılımı