Haber Detayı
20 Mayıs 2018 - Pazar 19:24
 
CHP'de 'en uzun' gece
Milletvekili aday listeleri 21 Mayıs Pazartesi (yarın) saat 17.00'a kadar YSK'ya teslim edilmesi gerekiyor. Günlerdir liste hazırlamak için kurmaylarıyla bir araya gelen CHP Lideri Kılıçdaroğlu, bu sabah yine kurmaylarını topladı ve bir süre de ylalnız çalıştı. MYK toplantısı, uzayan çalışmalar nedeniyle 2,5 saat gecikmeli başladı. Saat 19.00'da toplanacak PM'nin de gecikmeli olarak bir araya gelmesi bekleniyor.
Siyaset Haberi
CHP'de 'en uzun' gece

Ankara - CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 24 Haziran seçimlerinde aday gösterilecek isimlerin yer aldığı 600 kişilik milletvekili aday listesine son şeklini verdi.

 

ÖNCE 5’Lİ KOMİSYONLA BULUŞTU

Kılıçdaroğlu, sabah saatlerinde Çevre Sokak’ta bulunan Parti Okulu’nda, milletvekili listesine son şeklini vermek için, partisinde adaylık başvurusunda bulunanlarla mülakat yapan, Genel Başkan Yardımcıları Muharrem Erkek, Bülent Tezcan, Seyit Torun, Çetin Osman Budak ve Faik Öztrak’dan oluşan 5’li Komisyon üyeleriyle, Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Bülent Tezcan ile buluştu. Kılıçdaroğlu’nun, hazırladığı listeyi komisyon üyelerine sunduğu öğrenildi.

 

LİSTE GÖRÜCÜYE ÇIKTI

Kılıçdaroğlu’nun hazırladığı listeyi ilk olarak 6 Genel Başkan Yardımcısı gördü. Liste üzerinde komisyon üyeleri eleştiri ve önerilerini Kılıçdaroğlu’na sundukları bildirildi. 5’li komisyon üyelerinin, Kılıçdaroğlu’nun yazdığı bazı isimlere ısrarla karşı çıktıkları da bildirildi.

 

BİR SÜRE TEK BAŞINA ÇALIŞTI

5’li komisyon üyelerinin eleştiri ve önerilerini alan Kılıçdaroğlu, listeye son şeklini vermek için daha sonra bir süre yalnız çalıştı. Kılıçdaroğlu, saat 17:00’de MYK’yı toplamak için Genel Merkez’e geçti.

 

MYK GECİKMELİ BAŞLADI

Komisyon toplantısının uzaması üzerine 15:00’de yapılacağı duyurulan MYK toplantısı, yaklaşık 2 saat 15 dakika gecikmeyle 17: 15 sularında toplandı. CHP Lideri’nin toplantıda hazırladığı milletvekili listesini MYK’ya sunacağı öğrenildi.

 

MEVCUT VEKİLLER LİSTEDE

DÜZGÜN HABER’in CHP kulislerinde edindiği bilgiye göre CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, mevcut milletvekillerinin büyük çoğunluğunu listelerde koruduğu öğrenildi.

 

İNCE RÖTUŞ DA TAMAM

CHP Lideri’nin, Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’nin önerdiği isimleri de yine büyük oranda listeye koyduğu bildirildi.

 

PM DE GECİKMELİ BAŞLAYABİLİR

5’li Komisyonun listeler konusundaki çalışmasının uzaması ve MYK toplantısının gecikmeli başlaması üzerine daha önce 19:00’da başlayacağı duyurulan Parti Meclisi’nin de gecikmeli olarak toplanabileceği belirtildi.

 

MYK’DA TARTIŞMAYABİLİR

Kulislerde, MYK’ya listenin sunulmasının ardından CHP Lideri’nin, “Liste üzerinde gerekli tartışmayı Parti Meclisi’nde yaparız” diyerek toplantıyı kısa kesebileceği de ifade ediliyor.

 

Düzgün Haber

Kaynak: Editör: EDİTÖR
Etiketler: CHP'de, 'en, uzun', gece,
Yorumlar
Haber Yazılımı