Haber Detayı
30 Kasım 2017 - Perşembe 16:01
 
CHP Çukurova’da En Güçlü Aday Çıtırık…
CHP Çukurova’da haftalardır tartışılan “Aday kim olacak” sorusunun cevabı netleşmeye başladı. Birçok ismin “aday” olabilmek için nabız yokladığı CHP Çukurova İlçe’de, eski Baro Başkanı Mengücek Gazi Çıtırık adının öne çıktığı öğrenildi.
Siyaset Haberi
CHP Çukurova’da En Güçlü Aday Çıtırık…

AdanaDemokrat - Delege seçimlerinde 2 ayrı liste ile iddialı bir yarışa sahne olan ve 1 mahalle hariç mavi listenin ezici üstünlüğüyle sonuçlanan CHP Çukurova İlçe’de, kongre 10 Aralık’ta yapılacak.

Kongre için 6-7 ismin nabız yokladığı, mahalle mahalle dolaşarak “aday olabileceğini” ifade ettiği biliniyor.

Ancak son 2 gün içinde yaşanan gelişmeler sürpriz bir ismi ön plana çıkardı. Aday olacağı düşünülen isimlerin aksine, eski Baro Başkanı Avukat Mengücek Gazi Çıtırık adı üstünde bir konsensüs sağlandığı öğrenildi. “En genç Baro Başkanı” olarak hafızalarda yer bulan Çıtırık’ın CHP Çukurova İlçe Kongresi için en güçlü aday olduğu konuşuluyor.

ÇITIRIK KİMDİR? 

Avukat Mengücek Gazi Çıtırık, 1972'de Osmaniye'de doğdu. 1989'da İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ne başlayan Çıtırık, 1996'da stajını tamamladı. 1998'den itibaren fiilen Adana Barosu'na kayıtlı olarak avukatlık yapmaya başladı. Ayrıca sırasıyla Adana Barosu'nda sayman üye, insan hakları komisyonu üyeliği, staj komisyonu başkanlığı ve Adana Baro Başkanlığı görevlerinde bulundu. Mesleğinin yanı sıra çeşitli kitle örgütlerinde üye olarak hukuk, siyaset ve ekonomi konularında çalışmalara katıldı. Çıtırık, evli ve bir çocuk babası. 

 

Kaynak: Editör: EDİTÖR
Etiketler: CHP, Çukurova’da, En, Güçlü, Aday, Çıtırık…,
Yorumlar
Haber Yazılımı