Haber Detayı
21 Şubat 2019 - Perşembe 13:25
 
ÇGC, yeni sosyal tesislerine kavuştu
Çukurova Gazeteciler Cemiyeti ile Adana Büyükşehir Belediyesi arasında Arif Nihat Asya Bayrak Parkı içinde bulunan sosyal tesislerin Cemiyete devri için protokol imzalandı. Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü ile Cemiyet Başkanı Cafer Esendemir birlikte protokolü imzaladı. Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cafer Esendemir, cemiyete yakışacak bir yeri gazetecilere kazandırdıkları için mutlu olduklarını belirtti.
Yaşam Haberi
ÇGC, yeni sosyal tesislerine kavuştu

Adana - Çukurova Gazeteciler Cemiyeti ile Adana Büyükşehir Belediyesi arasında Arif Nihat Asya Bayrak Parkı içinde bulunan sosyal tesislerin Cemiyete devri için protokol imzalandı. Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü ile Cemiyet Başkanı Cafer Esendemir birlikte protokolü imzaladı.

Arif Nihat Asya Bayrak Parkı içerisinde yer alan Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Kültür ve Sosyal Tesisleri’nin, Cemiyete devri için düzenlenen imza töreni öncesinde Çukurova Gazeteciler Cemiyeti’nin Türk Halk ve Sanat Müziği koroları sahne aldı. Başkan Hüseyin Sözlü her iki koronun şarkılarına da eşlik etti. İmza törenine,Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü,
Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Ramazan Akyürek, Gelen Sekreter Yardımcısı Sinan Gül, Basın-Yayın Daire Başkanı Halil Hızlısoy ile Daire Başkanları, Cemiyet Başkanı Cafer Esendemir, Başkan Yardımcısı Sait Güleç, Genel Sekreter Ömer Üney, Mali Sekreter Mutlu Mete, yönetim kurulu üyeleri Süreyya Uri, Hüseyin Arat, Sefa Saygıdeğer ile gazeteciler katıldı.

 CEMİYET YOĞUN ÇALIŞTI


Protokol imza töreninde konuşan Cemiyet Başkanı Cafer Esendemir, cemiyete yakışacak bir yeri gazetecilere kazandırdıkları için mutlu olduklarını belirtti. Esendemir, “Yıllardan beri Adana’ya gelen büyükşehir belediye başkanlarından sosyal tesis isteriz ama her seferinde sözler unutulurdu. Bunun 1 sene önce temelini Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Sinan Gül ile attık. Bize burayı gösterdi ve talip olduk. Sayın Hüseyin Sözlü’de bize burayı layık gördü. Bu durumun işlemleri biraz uzun sürdü. Sayıştay engeline takılmamak için yoğun çalışmalar yaptık. Belediye eclisinde, komisyonlarda oy birliğiyle geçerek burası Çukurova Gazeteciler Cemiyetine tesis edildi. Burası cemiyetimize yakışacak Adanamızın en güzel yerlerinden biri. Başkan Sözlü’ye tekrar teşekkür ederiz” dedi. 

 “GAZETECİLERİN TALEPLERİ BİZİM İÇİN ÖNEMLİ”


Basın emekçilerine bu tesisi kazandırdıkları için mutlu olduklarını söyleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü “Basın emekçilerin yıllardan beri ihtiyaç duyduğu ve Seyhan nehri manzaralı güzel tesis onların dostça istifade ettikleri bir tesis olacaktır. Geniş bir kadroya sahip olan Adana basınımızın taleplerini yerine getirmek bizim için çok önemli. Burada gazetecilerin bir araya geldiği, basın için önemli muhabbetlerin olacağı bir yer olacaktır. Burayı size devretmekle işin kolay kısmını halletmek arzusunda değiliz. Zaman içerisinde arzu ettiğiniz taleplerinizi de yerine getirmek dileğiyle bu tesis hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör: EDİTÖR
Etiketler: ÇGC,, yeni, sosyal, tesislerine, kavuştu,
Yorumlar
Haber Yazılımı