Haber Detayı
29 Kasım 2017 - Çarşamba 20:28
 
Belgeler Araştırılsın Önergesi AKP Oylarıyla Reddedildi
HDP'nin 'Man Adası belgeleri araştırılsın' önergesi, AKP oylarıyla reddedildi!
Siyaset Haberi
Belgeler Araştırılsın Önergesi AKP Oylarıyla Reddedildi

Halkların Demokratik Partisinin (HDP) Türkiye Büyük Millet Meclisine (TBMM) sunduğu Kılıçdaroğlu'nun 'Man Adası' belgeleriyle ilgili araştırma önergesi, AKP'li milletvekillerinin oylarıyla reddedildi.

 

"(...) Şeffaf-adil bir soruşturma sürecinin gerçekleşmesi adına sorumluluk, ülkedeki tüm yurttaşların temsil etmekle yükümlü olan ve milli egemenlik nosyonunu taşıyan Parlamento’dadır" denen HDP'nin TBMM'ye sunduğu önergede, şu ifadeler yer alıyordu:

"Ülkemizde, yurttaşların içerisinde bulunduğu olumsuz ekonomik tablogittikçe ağırlaşırken siyasetçiler ve yakınlarının vergi ödemeleri ve kazançlarıyla ilgili konularda şaibeli duruma düşmeleri, Meclis tarafından ivedilikle araştırılmalıdır. Yakın geçmiş tecrübelerimiz ile sabittir ki, araştırılmayan her şaibeli olaydan sonra bir yenisi daha ülke gündemine gelmektedir. Bu durum da ülkedeki sosyal huzursuzluğu, siyasal gerilimi ve ekonomik gidişatı kötü etkilemektedir. Bu bağlamda, Türkiye’de bazı siyasetçiler ve yakınları hakkında ortaya çıkan vergi cennetlerine transfer edilen kazançlar ile Türkiye’de elde ettikleri kazançların başka ülkelerdeki şirketlere transfer edilmesi iddialarının araştırılması amacıyla bir Meclis Araştırması açılmasını talep ediyoruz."

Kaynak: Editör: EDİTÖR
Etiketler: Belgeler, Araştırılsın, Önergesi, AKP, Oylarıyla, Reddedildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı