Haber Detayı
24 Mayıs 2018 - Perşembe 16:55
 
Başkan Karalar: Halk, değişim istiyor
Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, sosyal yardımlaşma birimi aracılığıyla ihtiyaç sahibi 20 bir aileye ulaştıklarını ve bu ailelerin temel gereksinimlerini karşıladıklarını söyledi. Gündeme dair açıklamalar yapan ve değerlendirmelerde bulunan Karalar, “Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na aday olacak mısınız yönündeki bir soruya da “Hayır” demedi ancak “Bu mesele, bugünün konusu değil. Halk, değişim istiyor. 24 Haziran'da bu değişimi gerçekleştirelim” diyerek cevap verdi.
Siyaset Haberi
Başkan Karalar: Halk, değişim istiyor

Adana – Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar ‘Halk Kart’ ve sosyal yardımlaşma birimi aracılığıyla 20 bin insana ulaştıklarını, ‘sosyal belediyecilik’ anlamında, Seyhan genelinde adeta bir ‘devrim’ gerçekleştirdiklerini ifade etti.

 

Efsane Radyo’da Duygu Zengin’in hazırlayıp sunduğu programa katılan Karalar, gündeme dair açıklama ve değerlendirmelerde bulundu.

 

Seyhan Belediyesi olarak şu ana kadar 19 taziye evi açtıklarını, geçmişte yeterli hizmet alamamış mahallelerde sosyal kompleks ve spor kompleksleri projelerini hayata geçirdiklerini ifade eden Karalar, “Kent Meydanı projemizle birlikte hem sosyal, hem ticari, hem de kültürel anlamda Adana’ya ciddi bir katkıda bulunduğumuzu düşünüyorum” diye konuştu.

 

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun ‘sosyal belediyecilik yapın, aile sigortalarını yerel bazda uygulayın’ tavsiyelerinden yola çıkarak Halk Kart projesini de hayata geçirdiklerini hatırlatan Başkan Karalar, “Belediyemiz sosyal yardımlaşma birimi aracılığıyla 20 bin ihtiyaç sahibi aileye ulaştık ve temel gereksinimlerini karşılıyoruz. Karşılamaya da devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

 

“Büyükşehir Belediyesi’ne aday olacak mısınız ?” yönündeki soruya da cevap veren Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, “Büyükşehir adaylığı meselesi bugünün konusu değil, olmamalı da. Önümüzde son derece önemli bir Genel Seçim var. Halk, artık değişim istiyor. 24 Haziran’da bu değişimi gerçekleştirelim. Öncelikli hedefimiz budur” dedi. Karalar, aday olacak mısınız sorusuna “Hayır” da demeyerek, “’Partililerim ne diyecek, partim ne isteyecek, şartlar ne olacak’ gibi soruların cevabının netleşmesi lazım. Ayrıca, hayat felsefemde ‘bir görevim varken, ikinci bir göreve talip olmak’ gibi bir düşünceye yer yok” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör: EDİTÖR
Etiketler: Başkan, Karalar:, Halk,, değişim, istiyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı