Haber Detayı
07 Aralık 2018 - Cuma 15:22
 
Barut'tan 'ucuz elektrik' çağrısı
CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut, Meclis'te yaptığı konuşmada tüketicilere vergisiz ve ucuz elektrik verilmesini, fiyatların düşürülüp zamların geri alınmasını, faturalardaki pay ve kesintilerin iptal edilmesini istedi. Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu'nda söz alan CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut, ekonomik kriz ortamında yurttaşların belini büken elektrik faturalarını gündeme getirdi.
Ekonomi Haberi
Barut'tan 'ucuz elektrik' çağrısı

Ankara - Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili Ayhan Barut, Meclis'te  yaptığı konuşmada tüketicilere vergisiz ve ucuz elektrik verilmesini, fiyatların düşürülüp zamların geri alınmasını, faturalardaki pay ve kesintilerin iptal edilmesini istedi. 

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu'nda söz alan CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut, ekonomik kriz ortamında yurttaşların belini büken elektrik faturalarını gündeme getirdi. Elektriğin kullanımı hayati önem taşıyan kıymetli bir enerji türü olduğuna dikkat çeken Barut, elektrik fiyatlarının düşürülmesini, yurttaşlara vergisiz ve ucuz elektrik sunulması gerektiğini vurgulayarak iktidarı göreve çağırdı. 
 
 
 
"VERGİSİZ, UCUZ VE KALİTELİ OLMALI"
 
Elektriksiz bir yaşamın düşünülemeyeceğini dile getiren CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut, Meclis'te yaptığı konuşmada şunları kaydetti:
 
"Elektrik tüketicilere vergisiz, ucuz ve kaliteli olarak sunulmalı. Ticari bir ürün olarak değil, kamu hizmeti olarak ele alınmalıdır. Elektrik üretiminde güneş ve rüzgar gibi kaynaklara önem verilmeli, bu konuda yasal düzenlemeler yapılmalıdır. 
 
Nükleer enerji ve dışa bağımlı enerji kaynakları gözden geçirilmeli, çevre etkileri olumsuz bu tür elektrik üretim kaynaklarından vazgeçilmelidir. Binalarda elektrik üretimi sağlayacak teknolojik düzenlemeler kurulması için İmar Kanunu'nda düzenlemeye gidilmelidir. Elektrikte dağıtım bedeli yüzde 10'un altına çekilmelidir. KDV yüzde 8'e indirilmelidir. TRT payı ve fonlar elektrik fiyatlarından kaldırılmalıdır. Yaşanan ekonomik kriz ile elektrik fiyatlarındaki yüksek artışlar herkesi olumsuz etkiliyor. AKP hükümeti her kesimden yüzde 10 indirim istemektedir. Aynı uygulamanın elektrik fiyatları içinde yapılmasını talep ediyoruz."
Kaynak: Editör: EDİTÖR
Etiketler: Barut'tan, 'ucuz, elektrik', çağrısı,
Yorumlar
Haber Yazılımı