Haber Detayı
31 Mayıs 2018 - Perşembe 09:16
 
Barut: CHP iktidarında kadınlarımızın da yüzü gülecek
Seçim çalışmalarını Çukurova'da sürdüren CHP Adana Milletvekili Adayı Ayhan Barut, Toros Mahallesi'nde yer alan ve kadınların el emeği göz nuru ürünlerini sergiledikleri pazarı da gezdi. Kadın satıcılardan büyük ilgi gören Barut, "CHP iktidarında, tıpkı işçimiz, memurumuz, emeklimiz, işsizimiz, çiftçimiz, köylümüz ve esnafımız gibi yiğit kadınlarımızın da yüzü gülecek" diye konuştu. Barut'a CHP Çukurova İlçe Başkanı Zihneti Emre ve Gençlik Kolu Başkanı Hüseyin Tarkan ile kalabalık bir partili grubu eşlik etti.
Siyaset Haberi
Barut: CHP iktidarında kadınlarımızın da yüzü gülecek

Adana - Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili Adayı Ayhan Barut, 24 Haziran seçimlerinden sonra yoksulluk düzeninin sona ereceğini, özgürlük ve eşitlik ortamında herkesin derin bir nefes alacağını söyledi. 

Çukurova ilçesindeki seçim gezisinde CHP iktidarında işsizlik rekoru kıran Adana'da büyük bir istihdam seferberliği başlatılacağını kaydeden Ayhan Barut, çiftçilerin üretim maliyetinin çok azaltılacağını, emeklisinden esnafına, köylüsünden işçi ve memuruna herkesin artık güzel günler göreceğini belirtti. 
 
 
 
'GÜZEL VE GÜNEŞLİ GÜNLER GÖRECEĞİZ'
 
Seçim çalışmalarını yüksek tempoyla sürdüren CHP Adana Milletvekili Adayı Ayhan Barut, bu kez de Çukurova İlçesi'ne adeta çıkartma yaptı. İlk olarak CHP Çukurova İlçe Örgütü'nü ziyaret eden Ayhan Barut, burada partililerle selamlaşıp sandık eğitimi alanlarla görüş alışverişinde bulundu. Sonrasında CHP Çukurova İlçe Başkanı Zihneti Emre, kadın ve gençlik kolları yöneticileri ve partililerle birlikte Belediye Evleri Mahallesi'ne geçen Ayhan Barut, neredeyse girilmedik kapı, sıkmadık el bırakmadı. Belediye Evleri Mahallesi Emekli Dinlenme Evi'nde emeklilerle buluşan Ayhan Barut, CHP iktidarında ömrünü Türkiye'nin ve Adana'nın kalkınması için geçiren emeklilerin yüzünün güleceğini belirtti. 
 
 
 
SIKMADIK EL BIRAKMADI
 
Belediye Evleri Mahallesi'nde kurulan semt pazarında alışveriş yapan kadınlar, vatandaşlar ve pazarcı esnafı ile de buluşan Ayhan Barut, herkesle selamlaşıp 24 Haziran'dan sonra kurulacak halk iktidarına destek istedi. Çok geniş bir alana yayılan mahallede eczacısından bakkalına tüm esnafı dolaşıp kahvehanelerdeki vatandaşlarla görüşen Ayhan Barut, CHP iktidarında esnafın vergi yüklerinin azaltılacağını, sorunlarına çözüm üretileceğini ve emeklerinin karşılığını mutlaka alacaklarını vurguladı. 
 
 
 
KADINLAR ALKIŞ VE ZILGITLARLA KARŞILADI
 
Kenan Evren Bulvarı üzerindeki Kadın Emeği Pazarı'nda üretici kadınlar ve esnaflarla da buluşan CHP Adana Milletvekili Adayı Ayhan Barut, alkış, zılgıt ve sloganlarla karşılandı. 'Hak, hukuk, adalet' sloganı eşliğinde kadın üreticilerle buluşan Ayhan Barut, gösterilen ilgiye teşekkür etti. Kadınların yaşamın her alanında çok önemli rol oynamasına karşın AKP iktidarında toplumsal eşitsizliğin, şiddetin ve ekonomik çıkmazın kurbanı olduğunu bildiren Barut, "Merak etmeyin çok az bir zaman kaldı. Bu iktidar gidicidir. 24 Haziran'da el ele omuz omuza vererek bu çıkmaza son vereceğiz, halkın iktidarını kuracağız. Tıpkı işçimiz, memurumuz, emeklimiz, işsizimiz, çiftçimiz, köylümüz ve esnafımız gibi yiğit kadınlarımızın da yüzü gülecek. Pozitif ayrımcılıkla kadınların önündeki her türlü engeli kaldırmak için desteğinizi istiyoruz. Artık tamam, bu iktidar gidicidir. Şimdi güzel ve güneşli günlerin gelmesi için gecemizi gündüzümüze katarak çalışma vaktidir" dedi.
Kaynak: Editör: EDİTÖR
Etiketler: Barut:, CHP, iktidarında, kadınlarımızın, da, yüzü, gülecek,
Yorumlar
Haber Yazılımı