Haber Detayı
01 Aralık 2017 - Cuma 00:04
 
Bahçeli'den İttifak Açıklamaları
Star TV’ye konuşan Bahçeli, referandumda ‘Evet’ ve ‘Hayır’ blogunda ittifak olduğunu, bunun 2019’daki seçimlerde yapılabilmesi için ittifakın yasal hale getirilmesinin gerektiğini söyledi.
Siyaset Haberi
Bahçeli'den İttifak Açıklamaları

Star TV’ye konuşan Bahçeli, referandumda ‘Evet’ ve ‘Hayır’blogunda ittifak olduğunu, bunun 2019’daki seçimlerde yapılabilmesi için ittifakın yasal hale getirilmesinin gerektiğini söyledi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 2019 için hazırladığı seçim ittifakına ‘Cumhur ittifakı’ adını verdi.

 

Bahçeli temsili oy pusulasına ‘A’ ve ‘B’ partisiyle ‘C ittifakı’yazdı. MHP lideri, ‘C’ ittifakını oluşturan partileri ise ‘E’ ve ‘F’olarak tanımladı.

Bahçeli şöyle devam etti: “3 Kasım 2019’da yapılacak TBMM açısından kendi kimliklerini korumak suretiyle ‘Cumhur ittifakı’nda bütünleşmiş olan partilerin alacağı milletvekili sayısı ve oy oranı. Sandığa giden kişi diyor ki ‘Ben E partisinin mensubuyum, dolayısıyla cumhur ittifakında E partisine oyumu vereceğim, sonra ittifaka oy vereceğim’ diyor. F partisine mensup olan da önce F partisine oyunu verecek, sonra cumhur ittifakına verecek. E ve F’nin toplamı ‘Cumhur ittifakı’nın toplamı kadar olacağı için TBMM’de milletvekilinin dağılımı bu orana göre yapılacak.”

Bahçeli, “C’yi AKP-MHP ittifakı olarak algılayabilir miyiz?”sorusuna, “Hayır, kamuoyunda öyle bir algı yaratmaya çalışanlar var ama ben şimdilik bir sembol olarak söylüyorum”yanıtını verdi.

Kaynak: Editör: EDİTÖR
Etiketler: Bahçeli'den, İttifak, Açıklamaları,
Yorumlar
Haber Yazılımı