Haber Detayı
27 Şubat 2019 - Çarşamba 16:12
 
Aytaç Durak ve müteahhitler Sözlü'yle yemekte
Adana Büyükşehir Belediyesi Basın Bürosu'ndan yapılan yazılı açıklamada, Hüseyin Sözlü ve aralarında Aytaç Durak ile Zihni Aldırmaz'ın da olduğu Adana Müteahhitler Birliği üyeleri yemekte bir araya geldi. Geçmiş 5 yıllık dönemde Adanalı müteahhitlere büyük çaplı iş vermediği öne sürülen, iş verse de hakedişlerini zamanında ödemediği için birçok müteahhiti mağdur ettiği iddia edilen Sözlü'nün, Adanalı müteahhitlerden destek aldığı yönündeki tek taraflı açıklaması 'düşündürücü' olarak yorumlandı.
Siyaset Haberi
Aytaç Durak ve müteahhitler Sözlü'yle yemekte

Adana - Adana Büyükşehir Belediyesi Basın Bürosu'ndan yapılan yazılı açıklamada, Hüseyin Sözlü ve aralarında Aytaç Durak ile Zihni Aldırmaz'ın da olduğu Adana Müteahhitler Birliği üyeleri yemekte bir araya geldi. Geçmiş 5 yıllık dönemde Adanalı müteahhitlere büyük çaplı iş vermediği öne sürülen, iş verse de hakedişlerini zamanında ödemediği için birçok müteahhiti mağdur ettiği iddia edilen Sözlü'nün, Adanalı müteahhitlerden destek aldığı yönündeki tek taraflı açıklaması 'düşündürücü' olarak yorumlandı.

İşte Adana Büyükşehir Belediyesi Basın Bürosu'ndan yapılan o yazılı açıklama:

 

"Adana Müteahhitler Birliği tarafından Adana Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Adayı Hüseyin Sözlü'ye destek buluşması düzenlendi. Düzenlenen buluşmaya Adana Eski Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç Durak, Eski Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, Mustafa Tuncel, Muhittin Göndermez, İzzet Öksüzkaya ve çok sayıda birlik üyesi katıldı. Büyük buluşmada ev sahibi olarak konuşan Adana Müteahhitler Birliği Başkanı Sedat Teoman Gürsesli, Adana'nın önümüzdeki yıllarda da Hüseyin Sözlü'ye ihtiyacı olduğunu, şehircilik açısından bunun büyük bir önem arz ettiğini belirtirken "Adana Müteahhitler Birliği olarak Cumhur İttifakı'na ve Adayı Hüseyin Sözlü Bey'e desteğimiz tamdır" dedi.

 

 

"ÜRETEN, GELİŞEN BİR ADANA İNŞA EDİYORUZ"

 

Gürsesli'nin ardından konuşan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü ise böylesi anlamlı bir buluşmada kentin ana yapılarından birini oluşturan müteahhitlerle bir araya gelmekten ve desteklerini bildirmelerinden duyduğu memnuniyeti dile getirirken "Belediye başkanları şehirlerin baş mimarıdır. Göreve geldiğimiz günden bu yana kentte kavga ve kaosu bitirdik. Üreten, gelişen, dönüşen, huzur iklimi tesis edilmiş bir Adana inşa etme gayretinde bulunduk" dedi.

 

 

"HAK SAHİBİNİN HAKKI KORUNUP MÜTEAHHİTİN CESARETİ KIRILMAMALI"

 

Bir metrekare dahi tarım arazisini konut arazisine dönüştürmediklerini aktaran Başkan Sözlü "Kentsel dönüşüme şiddetle ihtiyaç bulunan yerler var Adana’da. Kentsel dönüşümü, binaları olduğu yerde yıkıp, yeniden yapmak olarak değil, şehri yeniden tasarlamak, yeni bulvarlar açmak, büyüme hedefine uygun ulaşım planlarını projelere dahil etmek, raylı sisteme altyapı oluşturmak, yeni sosyal donatı alanları geliştirmek, eğitim alanları tesis etmek, modern şehircilik planlarına ve ahlakına sadık kalmak olarak tanımlıyoruz. Yüksek yoğunluklarla kentsel dönüşümü istismar etmemek gerek. Hak sahibinin hakkını koruyup, müteahhitin cesaretini kırmayacak şekilde yoğunluk ayarlaması yapılmalı" dedi.

Başkan Sözlü, konuşmalarının ardından bir süre Müteahhitler Birliği üyeleri ile sohbet etti."

Kaynak: Editör: EDİTÖR
Etiketler: Aytaç, Durak, ve, müteahhitler, Sözlü'yle, yemekte,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Aytaç Durak ve müteahhitler Sözlü'yle yemekte
Yorumlar
Haber Yazılımı