Haber Detayı
24 Nisan 2018 - Salı 04:26
 
Adıyaman'da 5.1 büyüklüğünde deprem
Adıyaman'ın Samsat ilçesinde 5,1 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) resmi internet sitesinde yer alan bilgiye göre, saat 03.34'te merkez üssü Samsat olan 5,1 büyüklüğünde deprem kaydedildi. Sarsıntının yerin 9.17 kilometre derinliğinde oluştuğu ve ilk belirlemelere göre 39 kişinin yaralandığı öğrenildi. Deprem, Kahramanmaraş, Gaziantep, Şanlıurfa ve Malatya'da da şiddetli olarak hissedildi.
Gündem Haberi
Adıyaman'da 5.1 büyüklüğünde deprem

Adıyaman'ın Samsat ilçesinde 5,1 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) resmi internet sitesinde yer alan bilgiye göre, saat 03.34'te merkez üssü Samsat olan 5,1 büyüklüğünde deprem kaydedildi. Sarsıntının yerin 9.17 kilometre derinliğinde oluştuğu belirlendi.

Samsat Kaymakamı Sedat Sezik, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Adıyaman'ın yanı sıra çevre illerde de hissedilen deprem nedeniyle 39 kişinin yaralandığını, bazı binalarda da ciddi hasarın meydana geldiğini söyledi.

İlçe genelinde arama tarama faaliyetlerine başlandığını aktaran Sezik, AFAD ekiplerinin de bölgeye intikal etmeye çalıştığını kaydetti.

Depremin, Deprem, Kahramanmaraş, Gaziantep, Şanlıurfa ve Malatya'da da şiddetli olarak hissedildiği belirtildi.

 

Sputnik Türkiye

Kaynak: Editör: EDİTÖR
Etiketler: Adıyaman'da, 5.1, büyüklüğünde, deprem,
Yorumlar
Haber Yazılımı