Haber Detayı
14 Eylül 2019 - Cumartesi 02:37
 
Adana'ya yakışan bir maç olsun
Adanaspor ile Adana Demirspor arasında Pazar günü oynanacak “derbi” karşılaşması öncesi her iki takımın Teknik Direktörü Levent Eriş ile Uğur Tütüneker bir araya gelerek dostluk mesajı verdi. Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Adana Şubesi’nde çok sayıda basın mensubu ile buluşan Turuncu-Beyazlı ekip Adanaspor’un Teknik Direktörü Levent Eriş, derbiyi hak edenin kazanmasını istediğini belirtirken, Mavi-lacivertli takımın Teknik Direktörü Uğur Tütüneker ise seyir zevkinin üst düzeyde olacağını söyledi.
Spor Haberi
Adana'ya yakışan bir maç olsun

Adana - Adanaspor ile Adana Demirspor arasında Pazar günü oynanacak “derbi” karşılaşması öncesi her iki takımın Teknik Direktörü Levent Eriş ile Uğur Tütüneker bir araya gelerek dostluk mesajı verdi.

 

BASIN YOĞUN İLGİ GÖSTERDİ

 

Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Adana Şubesi’nde çok sayıda basın mensubu ile buluşan Turuncu-Beyazlı ekip Adanaspor’un Teknik Direktörü Levent Eriş, derbiyi hak edenin kazanmasını istediğini belirtirken, Mavi-lacivertli takımın Teknik Direktörü Uğur Tütüneker ise seyir zevkinin üst düzeyde olacağını söyledi. Türkiye’nin en önemli “Derbi” maçlarından birisi olarak nitelendirilen Adanaspor ile Adana Demirspor arasında oynanacak maç öncesi Eriş ve Tütüneker, Nihat Güven Tesisleri’nde moderatörlüğünü TSYD Adana Şube Başkanı Kurtul Çakın’ın yaptığı toplantıda  takımlarının durumunu değerlendirip, basın mensuplarının çeşitli sorularını yanıtladılar.

 

“ADANASPOR ÇOK MUTLU BİR AİLE ORTAMI YAKALADI”

 

Adanaspor Teknik Direktörü Levent Eriş, üç sezon 1. Lig’den ayrı kaldığını ve bu süreçte bir takım dersler çıkararak Adana’ya yeniden döndüğünü belirterek, Adana derbisinin sadece Türkiye’nin değil, Avrupa’da da adından söz ettiren bir derbi olduğunu söyledi.
Böylesine önemli bir derbi karşılaşmasına çıkacağından dolayı onur duyduğunu ifade eden Eriş, Adanaspor’un çok mutlu bir aile ortamı yakaladığını belirterek, “Bizden önce Eyüp hoca da görevini en iyi şekilde yerine getirdi. Biz de ondan kalan bölümde takımı teslim aldık ve bu güne kadar da son derece doğru işler yapmaya çalışan bir takım haline geldik diye düşünüyorum” dedi.

 

“ADANA DERBİSİNİ HAK EDEN KAZANSIN”

 

İki takımın da oyuncu kalitesinin üst seviyede olduğunu ve Adana’ya yakışan bir derbi olacağını düşündüğünü belirten Eriş, “Daha önceki derbileri de değerlendirirsek Adanaspor ve Adana Demirspor takımlarının beklentileri ve hayalleri var. Biz hayallerimizin peşinden gitmek için büyük mücadele veriyoruz. 20 yıllık antrenörlük hayatımda hiç bu kadar keyif aldığım bir oyuncu grubuyla çalışmadım. Bu keyfi umarım sonuçlarla sonlandırırız. Adana derbisini hak edenin kazanmasını istiyorum” diye konuştu.

 

“İNSANLARIN BİRBİRİNİ EĞLENCELİ ŞEKİLDE KIZDIRMALARI KEYİFLİDİR”

 

Derbi öncesi ve sonrası taraftarların sağduyulu olması gerektiğine değinen Eriş, “Düşünün Adana’da biri Adanasporlu diğeri Adana Demirsporlu iki kardeş evden çıkıyor. Şakalaşmalar, sürtüşmeler ve heyecan stada girdikten sonra farklı tribünlerde yaşanıyor. Ama bu olay buraya kadar olmalı. İnsanların birbirini eğlenceli şekilde kızdırması keyiflidir ancak umarım bunun ötesine gitmez” şeklinde konuştu.

 

“MAÇ BİTTİKTEN SONRA HER ZAMANKİ GİBİ DOST KALACAĞIZ”

 

Adana Demirspor Teknik Direktörü Uğur Tütüneker ise takımın başına geçeli yaklaşık bir hafta olduğunu ve takıma kendi mentalitesini oturtmaya çalıştığını kaydederek, “Daha önce yönettiğim takımlarda olduğu gibi agresif bir hücum futbolu oynatmak istiyorum. Takımımızın bu düşüncülere nasıl reaksiyon vereceğini göreceğiz. Yeni bir sistem oturtmak kolay değil ancak en kısa zamanda bu sorunu aşacağız. Adanaspora karşı mücadelemizi vereceğiz ancak maç bittikten sonra her zaman olduğu gibi dost kalacağız” dedi.“HAYATIMIN İLK DERBİSİNE ÇIKACAĞIM”

 

Levent Eriş ile çok uzun senedir tanıştıklarını, Eriş’in geçtiğimiz günlerde kendisine iyi dileklerde bulunmasından dolayı teşekkürlerini ifade eden Adana Demirspor Teknik Direktörü Uğur Tütüneker, “Hayatımın ilk Adana derbisine çıkacağım, burada yeniyim. Biraz daha zamana ihtiyacımız var diye düşünüyorum. Takımı biraz daha tanıdıktan sonra daha iyi yerlere geleceğiz diye düşünüyorum. Benim için çok önemli bir sınav ve bu maça çok iyi konsantre olmam lazım. Adanaspor da çok iyi bir takım. Maçın seyir açısından iyi geçmesini istiyorum. Lig uzun bir maraton, her şey bu maçla bitmeyecek. Derbide iki tarafa da başarılar diliyorum” diye konuştu.

 

“AHBAP-ÇAVUŞ İLİŞKİSİYLE ANTRENÖRLER TAKIMIN BAŞINA GELMEMELİ”

 

Çukurova Press Spor Koordinatörü Adnan Ercan’ın “Antrenörler transferin içerisinde olmalı mı?” sorusunu da yanıtlayan Adanaspor Teknik Direktörü Levent Eriş, “Bana göre az olmalı. Kulüpler kurumsallaşma adına oluşturulan ekipler tarafından yapılmalı. Ahbap-Çavuş ilişkisiyle antrenörler olmamalı. Siyasiler de bu işin içine girmemeli. Sadece istediği bölgelere ancak olabilir” dedi. Adana Demirspor Teknik Direktörü Uğur Tütüneker ise, “Levent Eriş hocama yüzde yüz katılıyorum. Antrenörler yüzde 100 doğru olmalı” diye konuştu. Maçı Tugay Kaan Numanoğlu’nun yönetecek olması ve bu maçı kaldırıp-kaldıramayacağıyla ilgili soruyu da yanıtlayan Eriş ve Tütüneker, “Gelişmekte olan genç bir hakem olarak düşünüyoruz. Yukarıdan gelen hakemlere göre daha başaşırılı olacağına inanıyoruz. İsimlere değil, kurallara göre maçı yönetmesini istiyoruz. İki takıma da hakkaniyetli olacağına inanıyoruz” dediler. Basın toplantısından sonra iki takımın Teknik Direktörü Levent Eriş ve Uğur Tütüneker birbirlerine çiçek takdim ederek, takımlarının formalarını hediye etti.

 

BARUT'TAN ÇAĞRI

 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili Ayhan Barut, pazar günü oynanacak Adanaspor - Adana Demirspor karşılaşmasında sporun ruhuna uygun olarak kazananın dostluk, kardeşlik ve centilmenlik olmasını diledi.

Pazar günü Adana 5 Ocak Fatih Terim Stadı'nda oynanacak maçla ilgili herkese sağduyu çağrısında bulunan CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut, "Adana derbileri sadece Adana ve ülkemizin değil, dünyanın ilgiyle takip ettiği maçlardır. Kentimize, ülkemize ve sporumuza bu güzelliği yaşatan her iki takımımıza da çok teşekkür ediyorum. Spor dostluk, kardeşlik, dayanışma ve paylaşmaktır. Böylesi önemli olan karşılaşmanın da bu duygularla gerçekleşmesi de hepimizin ortak dileğidir" dedi.

Adana'nın bu yıl hem Adanaspor hem de Adana Demirspor ile hak ettiği Süper Lig'de yer alacağından şüphe duymadığını ifade eden Ayhan Barut, "Her iki takımımız da Süper Lig'e el ele ve omuz omuza çıkacaktır. Hepimizi heyecanlandıran derbinin sporun ruhuna uygun olarak centilmenlik içerisinde, üzücü bir olay yaşanmadan geçmesini diliyoruz. Ülkemizin ve kentimizin göz bebeği olan Adana Demirspor ve Adanaspor kulüplerimize, futbolcular, teknik ekip ve kıymetli taraftarlarımıza sevgilerimizi iletiyor, Süper Lig yolunda hepsine üstün başarılar diliyorum" diye konuştu.

Kaynak: (Çukurova Press) - cukurovapress.com Editör: EDİTÖR
Etiketler: Adana'ya, yakışan, bir, maç, olsun,
Yorumlar
Haber Yazılımı