Haber Detayı
10 Ocak 2019 - Perşembe 14:10
 
Adana'nın Aralık ayı trafik bilançosu: 2 ölü, 344 yaralı
Adana Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada "İlimiz sınırlarında toplam; 551 maddi hasarlı, 344 yaralamalı, 2 ölümlü olmak üzere toplam 897 trafik kazası meydana gelmiştir. Bu kazalarda maalesef 536 vatandaşımız yaralanmış, 3 vatandaşımız hayatını kaybetmiştir. Yapılan denetimler sonucunda kusurlarından dolayı 1.910 araç trafikten men edilmiş, 297 sürücünün ehliyetine el konulmuştur." denildi.
Yaşam Haberi
Adana'nın Aralık ayı trafik bilançosu: 2 ölü, 344 yaralı

Adana - Adana'nın Aralık ayı trafik bilançosu açıklandı. Adana Valiliği tarafından yapılan açıklamada "İlimiz sınırlarında toplam; 551 maddi hasarlı, 344 yaralamalı, 2 ölümlü olmak üzere toplam 897 trafik kazası meydana gelmiştir. Bu kazalarda maalesef 536 vatandaşımız yaralanmış, 3 vatandaşımız hayatını kaybetmiştir" denildi.

İşte Adana Valiliği tarafından yapılan yazılı açıklamanın tamamı:

Trafik güvenliğinin arttırılması ve korunması için Valiliğimizin gözetim ve denetiminde İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığına bağlı trafik ekipleri tarafından 2018 yılı Aralık ayı içerisinde toplam 192.817 araç kontrol edilmiştir.

Aralık ayı içerisinde yapılan denetimler sonucunda kusurlarından dolayı 1.910 araç trafikten men edilmiş, 297 sürücünün ehliyetine el konulmuştur. 

Alınan tüm etkin önlemlere rağmen; trafik kurallarına uyulmaması nedeniyle 2018 yılı Aralıkayı içerisinde İlimiz sınırlarında toplam; 551 maddi hasarlı, 344 yaralamalı, ölümlü olmak üzere toplam 897 trafik kazası meydana gelmiştir. Bu kazalarda maalesef 536 vatandaşımız yaralanmış, vatandaşımız hayatını kaybetmiştir. 

Valiliğimizce, İlimizde trafik güvenliği ve vatandaşlarımızın can ve mal emniyetinin daha etkin sağlanmasına yönelik olarak alınan tüm tedbirler arttırılarak aynı kararlılıkla ve gayretle sürdürülecektir. Trafik kurallarına uyan, trafik düzeninin sağlanmasına ilgi ve destekleriyle katkı sağlayan değerli vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz.

 

Trafik kazalarının azaltılması için sürücü ve vatandaşlarımızın da, daha duyarlı olmaları, özellikle hız limitlerine uymaları, emniyet kemerlerini takmaları, hatalı şerit değiştirmemeleri, alkollü olarak araç kullanmamaları, kural ihlali yapanların ise 155 ve 156 no’lu Polis ve Jandarma telefonlarına ihbar edilmeleri hususlarında vatandaşlarımızın ilgisi ve desteklerine büyük ihtiyaç vardır.

Kaynak: Editör: EDİTÖR
Etiketler: Adana'nın, Aralık, ayı, trafik, bilançosu:, 2, ölü,, 344, yaralı,
Yorumlar
Haber Yazılımı