Haber Detayı
22 Mayıs 2018 - Salı 12:24
 
Adana Film Festivali için başvurular başladı
Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, "Film festivali hem Adanamızın hem de ülkemizin tanıtımına önemli katkı sağlıyor. Adana Büyükşehir Belediyesi olarak sanata, kültüre destek sağlamaya devam edeceğiz" diye konuştu.
- Haberi
Adana Film Festivali için başvurular başladı

Adana - Adana'da 22-30 Eylül'de düzenlenecek 25. Uluslararası Adana Film Festivali'nde yapılacak yarışmalara başvurular başladı.

Festival komitesinden yapılan açıklamaya göre, Adana'nın Türkiye ve özellikle uluslararası sinema dünyasında tanıtımına önemli katkı sağlaması beklenen festivalde bu yıl Uluslararası Uzun Metraj Film Yarışması, Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması, Uluslararası Kısa Film Yarışması, Ulusal Öğrenci Kısa Film Yarışması ve Adana Kısa Film Yarışması yer alacak.

Festivalde farklı kategorilerde toplamda yaklaşık 900 bin lira ödül verilecek.

Son başvuru tarihleri Adana Kısa Film Yarışması için 20 Temmuz, diğerlerinde ise 27 Temmuz olarak belirlendi.Yarışmaya katılacak sinemacılar, yönetmelik ve başvuru formlarına "http://www.adanafilmfestivali.org.tr/" internet sitesinden ulaşabilecek.

Açıklamada, görüşlerine yer verilen Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, her festivalin bir öncekinden daha kapsamlı ve etkili olduğunu görmenin mutluluğunu yaşadığını belirtti.

Başkan Sözlü, 25. Uluslararası Adana Film Festivali'nin önemine değinerek "Film festivali hem Adanamızın hem de ülkemizin tanıtımına önemli katkı sağlıyor. Adana Büyükşehir Belediyesi olarak sanata, kültüre destek sağlamaya devam edeceğiz." ifadesini kullandı.

Kaynak: Editör: EDİTÖR
Etiketler: Adana, Film, Festivali, için, başvurular, başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı