Haber Detayı
20 Mayıs 2018 - Pazar 18:50
 
Adana'da Muharrem İnce coşkusu
Uğur Mumcu Meydanı'ndaki mitingde, tarihi bir kalabalık karşıladı Muharrem İnce'yi. 100 bine yakın insanın katıldığı coşkulu miting, tam zamanında başladı ve yaklaşık 1,5 saat sürdü. Konuşmasında hükümetin icraatlarını eleştirmeyi sürdüren İnce, "Suriye’de büyükelçimiz yok. Göndereceğiz. Bölgede barış Türkiye’de barış. Dünyada barış. Türkiye içinde herkesle barışacağız" ifadelerini kullandı. İnce, mitingin ardından Seyhan Belediyesi tarafından Tellidere Mahallesi'nde düzenlenen iftar yemeğine katıldı.
Siyaset Haberi
Adana'da Muharrem İnce coşkusu

Adana - Osmaniye ve Adana'daki mitinglere katılmak üzere kente gelen CHP'li Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce, halktan olağanüstü ilgi gördü. 

Osmaniye'deki mitingeinge giderken yol kenarındaki tarlada saman balyası toplayan çiftçilerin el salladığını gören Muharrem İnce, seçim otobüsünü durdurarak tarlaya indi.

Vatandaşlarla burada bir süre sohbet eden İnce, daha sonra traktöre binip saman balyası topladı. 

İnce'ye Osmaniye'ye giderken Adana'daki parti üst düzey yöneticileri de eşlik etti. Osmaniye girişinde de kalabalık bir partili grubu tarafından karşılanan İnce, miting alanına da kalabalık bir konvoy eşliğinde geldi. İnce'nin Osmaniye'deki mitingine de tam zamanında başlaması dikkat çekti.

Osmaniye’de düzenlenen mitingde konuşan İnce, “Suriyeliler için harcanan 40 milyar dolar ile 2 milyon konut yapardık. O kadar para harcadık ama bir büyükelçimiz bile yok Suriye’de” dedi.

İnce’nin konuşmasından satır başları şöyle:

-“Partim beni yalnız bırakmadı. CHP dimdik arkamda. Ama ben sadece CHP seçmeninin değil, herkesin oyunu istiyorum.

-“Sınav sorularını da milletin oyunu da çaldırmayacağız.”

-“Ziraat Bankası’nın medyayala ne işi var. Ziraat Bankası Osmaniye’deki çiftçiye vermiyor, medya patronuna veriyor. 1 milyar lira çiftçiye verilseydi, 100 bin çiftçiye 45 biner lira kredi verilebilirdi”

– “Tüm sorunlarınızı biliyorum. Kredi kartlarınızı ödeyemiyorsunuz. Traktörünüze mazot koyamıyorsunuz. Ekibim hazır. Tüm sorunları çözeceğiz.”

– “İmamın, rektörün, hakimin cübbesinde düğme var mı? Hakimin cübbelerini son zamanda çıt çıtlı yaptılar. O düğmeleri sökeceğiz. Bağımsız bir yargı kuracağız. Sonra ekonomik kurulların başında yetkin isimleri getireceğiz. Bizim dünya görüşünü paylaşmöası gerekmez. İşi biliyorsa onu getireceğiz.”

– “Şeffaf denetlenebilir bir düzen kuracağız. Denetlenmekten korkmayacağız. Çünkü yolsulzuk yapmayacağız.”

– “Türkiye’nin potansiyeli bir kenarda atıl bekliyor. Türkiye’nin meraları, denizleri atıl. Ne denizcilik gelişmiş ne balıkçılık. İnsan gücü de sanayi de atıl. Türkiye’nin turizm potansiyeli, bereketli, güneş ve rüzgar enerjisi atıl. Biz bunu benim cumhurbaşkanlığımda harekete geçireceğiz.”

– “Çocuklarımızı geleceğin dünyasına hazırlayacağız. Dünyadaki yeni meslekleri anlatacağız onlara. Standart meslekler değil, dünyada 4 yıl sonra 16 yeni meslek türeyecek. Geleceği okumaya çalışacağız.”

– “Kağıt üstünde bir zanginlik değil, hesaplama yöntemleri ile yaşanan bir zenginlik değil gerçek bir zenginlik yaratacağız.”

– “Türkiye’yi akıl ve bilimle yöneteceğiz.”

– “Hedefimiz Türkiye’yi Avrupa Birliği’ne sokmak.”

– “Gençlere her yıl 19 Mayıs ve 29 Ekim’de 500 lira gençlik bursu ödeyeceğiz. Her yıl 10 bin öğrenciyi yurt dışına göndereceğiz. Yurt sorunu kalmaycak. Tarikat yurtlarına mahkum kalmayacaksınız.”

– “Cumhurbaşkanı olduğumda çiftçiye mazot 3 lira olacak.”

– “Bizim yönetimimizde oyun oynanırken kural değişmeyecek. Çocukların sınavına 9 ay kala değişiklik yapmaya başladılar, üzerine başka değişiklikler daha yaptılar. 24 Haziran’a sınava girecektiniz, kabine gireceksiniz şimdi. Bu yapılan laubali olduklarını gösteriyor. Şimdi sıra sizde. O sandığa girince bunları paketleyeceksiniz. Sizinle dalga geçenlere, sizi ciddiye almayanlara haddini bildirecek misiniz?”

– “Kul hakkı yemeyen düzgün bir ekip kuracağız.”

-“TEOG’u kaldırın deyince kaldıracak, faizi indirin deyince indirecek, üniversiteyi bölün deyince bölecek bürokratlar olmayacak.”

– “Genelkurmay Başkanına benim genelkurmay başkanım’ demeyeceğim. Benim genelkurmay başkanım olmaz. Türkiye’nin genelkurmay başkanı olur. Ben cumhurbaşkanı olduğumda genelkurmay başkanı benim marabam olmaz. Ama genelkurmay başkanı beni yönetemez, ben onu yönetirim.”

– “Bu devlet 90 yıllık bir devlet değil, 3 bin yıllık bir devlettir 3 bin yıllık.”

– ” Bana diyor ki ‘köprü yaptın mı?’ yapmadım. Sen hiç şeker fabrikası yaptın mı? Demirel kaç paraya köprü yaptı, sen kaç paraya yaptın. Ama yaptığınız yollar çöküyor, köprüler pahalı. Yaptığınız hiç bir şeyde meymenet yok.”

– “Biz kimseyi mağdur etmeyiz. Paralarını öderiz geri. Ama milletin malını kimseye peşkeş çekmeyiz. Bunu birlikte başaracağız.”

– “Çıkartın telefonları bir selfie çekelim” diyen İnce, sahneden alanı gösteren bir özçekim yaparak konuşmasını sona erdirdi.

Konuşmanın ardından İzmir Marşı çaldı.

 

ADANA'DA MAHŞERİ KALABALIK

CHP'li Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce, Adana Uğur mumcu Meydanı'nda yapılan gerçekleştirilecek miting için bölgeye geldi. Meydanda mahşeri bir kalabalığa hitap eden İnce, Adana'da da mitingine de tam saatinde başladı. Muharrem İnce'nin Adana mitinginde yaptığı konuşmalardan satır başları şöyle:

Suriye’de büyükelçimiz yok. Göndereceğiz. Bölgede barış Türkiye’de barış. Dünyada barış. Türkiye içinde herkesle barışacağız.

-Eğitim politikasını yeniden gözden geçireceğiz. Ak Partili kardeşlerime MHP’li kardeşlerime Kürt kardeşlerime sesleniyorum. Muhafazakarlara, ben çocuğuma din eğitimi aldırmak isteyenlere sesleniyorum. Sizinle uzlaşacağız. Bunu başarabiliriz.

-Dünyada önümüzdeki 4 yıl içinde 16 yeni meslek çıkacak.

-Sarayı gençlere vereceğim. Evimde oturacağım.

-Gençler Atatürk'e daha iyi sahip çıkın.

 -24 Haziran'da siz sınava girecektiniz. Sürekli değişiklik yaptılar. Şimdi sıra sizde paketleyin bunları

-‘Benim GenelKurmay Başkanım, benim valim benim kaymakamım...’ diyor. Ben öyle demeyeceğim. 

 

Böyle Genelkurmay Başkanları ile çalışmayacağım

-Helikoptere bin diyor Genelkuymay başkanına o da binip gidiyor. Bu tür Genelkurmay Başkanları ile çalışmayacağım.

-750  trilyon örtülü ödenekten harcadı. Bizim dönemimiz de israf olmayacak.

-Bana ‘gariban’ dedi. Beraber vekilliğe başladık. Ben nasıl gariban kaldım sen nasıl zengin oldun?

-Siz bana istediğinizi sorabilirsiniz.

-Yandaşa para sağlıyor, insanları fişliyorlar. Beni yuhalamasınlar diyeceğine memleketi düzgün yönet. Yuhalayacaklarına alkışlasınlar.

-'TEOG kaldırılsın' diyor rüyanda mı gördün? Danışacaksın öğretmenlere...

 

Ziraat Bankası 1 milyar dolar kredi verdi

-Bir medya sattılar. Birileri aldı. Ziraat Bankası 1 milyar dolar kredi verdi. O bankanın görevi çiftçiyi kaldırmaktır. Ziraat Bankası büyük şirketlere vermedi. Gitti medya kuruluşuna verdi. Yazıktır günahtır.

-Acaba 'İnce' hastalığa tutulurlar mı?

-Dünyayı itaat edenler değil itiraz edenler değiştirir.

 

TELLİDERE MAHALLESİ'NDE İFTAR YEMEĞİ

Muharrem İnce'nin mitingi yaklaşık 1,5 saat sürdü. Mitingin ardından Seyhan Belediyesi tarafından Tellidere Mahallesi'nde düzenlenen iftar yemeğine katılan İnce, burda da yoğun sevgi gösterisiyle karşılaştı. İnce'nin bu gece havayoluyla Adana'dan ayrılacağı öğrenildi.

 

Kaynak: Editör: EDİTÖR
Etiketler: Adana'da, Muharrem, İnce, coşkusu,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Adana'da Muharrem İnce coşkusu
Adana'da Muharrem İnce coşkusu
Adana'da Muharrem İnce coşkusu
Adana'da Muharrem İnce coşkusu
Yorumlar
Haber Yazılımı