Haber Detayı
06 Nisan 2018 - Cuma 15:59
 
Adana'da 'karnaval' coşkusu
Adana'da vatandaşların büyük ilgi gösterdiği Portakal Çiçeği Karnavalı için kent merkezindeki Toros Caddesi'nde stantlar kuruldu. Sabahın ilk saatlerinden itibaren sergi, panel ve kültürel etkinliklerle ön plana çıkan karnavala katılanlar renkli görüntüler oluşturdu. Yoğun katılımın yaşandığı Toros Caddesi karnaval için trafiğe kapatılırken, birçok kişinin, üzerinde portakal çiçeği figürleri bulunan ürünler takması dikkat çekti.
- Haberi
Adana'da 'karnaval' coşkusu

Adana'da vatandaşların büyük ilgi gösterdiği Portakal Çiçeği Karnavalı için kent merkezindeki Toros Caddesi'nde stantlar kuruldu. Sabahın ilk saatlerinden itibaren sergi, panel ve kültürel etkinliklerle ön plana çıkan karnavala katılanlar renkli görüntüler oluşturdu. Yoğun katılımın yaşandığı Toros Caddesi karnaval için trafiğe kapatılırken, birçok kişinin, üzerinde portakal çiçeği figürleri bulunan ürünler takması dikkat çekti. Ayrıca karnaval komitesine daha önce başvuranlar, açtıkları stantlarda narenciye ile yapılmış reçel ve pastaların yanı sıra el ürünlerini satışı çıkardı. Karnavala kent içinden olduğu kadar, çevre kentlerden ve özellikle İstanbul'dan katılım oldu. Çoğunluğu Adanalı olan çok sayıda sanatçı, şair, ressam, yazar ve oyuncu da şölene katılmak için kentte geldi.

BOZKURT'TAN BİLGİLENDİRME TOPLANTISI

Her yıl portakal ağaçlarının çiçek açtığı dönemde düzenlenerek binlerce kişiyi Adana'da buluşturan karnaval kapsamında, çok sayıda kültürel, sanatsal ve eğlenceli etkinlik yapılıp stantlar açılmaya başlandı. Bugün başlayan karnavalla ilgili Adana Valisi Mahmut Demirtaş, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin ve karnaval fikrinin öncüsü Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş. CEO'su Ali Haydar Bozkurt ile Karnaval Koordinatörü İlhami Günsel, bilgilendirme toplantısı düzenledi.
KARNAVAL BÜYÜYOR
Adana'nın karnavalla daha çok renklendiğini anlatan Ali Haydar Bozkurt, "Karnavalımız her yıl daha da büyüyor. Bu karnaval ateşinin her geçen yıl daha da büyümesi mutluluk verici. Karnavalın uluslararası boyutunu da düşünerek gelecek yıllarda tüm nisan ayına yayılması için çalışıyoruz" dedi. Adana Valisi Mahmut Demirtaş, Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar ve Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin de, karnaval heyacanlarını paylaşarak kentin önemli bir etkinliğe ev sahipliği yaptığını belirtti.

Kaynak: Editör: EDİTÖR
Etiketler: Adana'da, 'karnaval', coşkusu,
Yorumlar
Haber Yazılımı