Haber Detayı
19 Mayıs 2018 - Cumartesi 22:05
 
Adana'da 19 Mayıs coşkusu
Adana'da 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı büyük bir coşkuyla kutlandı. Kentte, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle ilk tören merkez Seyhan ilçesindeki Atatürk Parkı'nda bulunan Atatürk Anıtı önünde gerçekleştirildi. Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Abdulkadir Ataşbak, anıta çelenk koydu. Törene katılanlar, bando eşliğinde Atatürk Caddesi üzerinden büyük kutlama töreninin yapılacağı Uğur Mumcu Meydanı'na yürüdü.
Gündem Haberi
Adana'da 19 Mayıs coşkusu

Adana - Adana'da 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı büyük bir coşkuyla kutlandı.

Kentte, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle ilk tören merkez Seyhan ilçesindeki Atatürk Parkı'nda bulunan Atatürk Anıtı önünde gerçekleştirildi. Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Abdulkadir Ataşbak, anıta çelenk koydu. Törene katılanlar, bando eşliğinde Atatürk Caddesi üzerinden büyük kutlama töreninin yapılacağı Uğur Mumcu Meydanı'na yürüdü.

Törende Adana Valisi Mahmut Demirtaş; İncirlik 10'uncu Tanker Üs Komutanı Tuğgeneral İsmail Günaydın ve Adana Büyükşehir Belediye Başkanı MHP'li Hüseyin Sözlü ile birlikte halkın bayramını kutladı. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Abdulkadir Ataşbak'ın günün anlam ve önemiyle ilgili konuşma yaptığı ve öğrencilerin şiirler okuduğu törende, minik öğrenciler de protokol üyelerine çiçek verdi. Bayram dolayısıyla düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere çeşitli ödüller verilirken, halk oyunları, karate, dans ve jimnastik gösterileri sunuldu.

Siyasi parti temsilcileri de Atatürk Anıtı'na çelenk koyarak, saygı duruşunda bulundu.

Kaynak: Editör: EDİTÖR
Etiketler: Adana'da, 19, Mayıs, coşkusu,
Yorumlar
Haber Yazılımı